Krah OFK Slavije u Ralji

Borac nimalo domaćinski ispratio fenjeraša sa 9:0, zadržavši lidersku poziciju. Publika se zabavljala, gosti nervirali. Neozbiljnost odgovornih ljudi izgleda rak rana našeg fudbala. Proteklog vikenda po lepom i sunčanom vremenu, pred oko 50 ljubitelja fudbala, sastali Borac i OFK Slavija. Teren doteran, pozavideli bi i klubovi iz višeg ranga. Sve je mirisalo na lepu fudbalsku predstavu. Međutim, zbog administrativnih problema (bolje i da ne navodim kojih, jer, kada pogledamo šta se sve dešava u vrhu našeg fudbala, ništa bolju situaciju ne možemo ni da očekujemo u popularnoj "Beton" ligi) trojici gosutućih igrača nije dozvoljeno da nastupe. Rupa je donekle popunjena dvojicom igrača iz omladinskog pogona, pa je Slavija od samog početka igrala sa igračem manje.

Domaćin, sastavljen uglavnom od iskusnih igrača, znalački koristi brojčanu prednost, i već posle 15-ak minuta igre bilo je 2:0. Gosti srljaju iz greške u grešku, auto-gol i još jedan kiks odbrane, za 4:0 na poluvremenu. U nastavku slična priča. Smederevci, osim u par navrata kada su pokušavali šutevima iz daljine, uglavnom su inferiorni, tako da su izuzetno raspoloženi igrači Borca napunili do vrha mrežu golmana Dabića, uz jedan veoma efektan gol. Pred kraj je publika bodrila svoje ljubimce da postignu i deseti pogodak, ali im ipak to nije pošlo za nogom, iako su kidisali do poslednjeg sudijskog zvižduka. Na kraju, Borac - OFK Slavija 9:0. Utakmica fer i korektna, nijedan karton. Raljani na čelu, Slavija prikucana za dno, i ostaje joj da popravi utisak u narednim kolima.

Jedinstvo (S) 0 : 3 Proleter
Kolarac 1 : 3 Skobalj
Borac (R) 9 : 0 Slavija
Budućnost 1 : 1 Sloga (L)