Moravički okrug : Brezak - Jedinstvo (GG) 1:1

Povratnik u ligu Moravičkog okruga,Brezak,odmerio je snage u uvodnom kolu ovogodišnjeg prvenstva sa „renoviranim“ sastavom iz Gornje Gorevnice.Duel koji je svakako mogao zadovoljiti ukuse posmatrača,posebno ako se ima u vidu rang takmičenja.Borbenost rivala na visokom i fer nivou,solidan tempo,pregršt prilika,dobrih akcija i naravno,pogodaka.Dva puta su se mreže tresle,po jednom na obe strane.Neosporna je činjenica da su domaći bili daleko agilniji,kreirali više opasnijih napada,duže imali loptu u posedu ali....Ali,koncentracije u završnici nije bilo i slađi deo boda odlazi u Gornju Gorevnicu.

Detalj iz prvih 45 minuta

Od prvog zvižduka,odličnog Uroševića,igrači u zelenoj opremi pritisli su suparnika.Već u 6.minutu,hitronogi Vasiljević je nanizao nekoliko igrača na protivničkoj polovini,ušao u kazneni prostor,gde ga ruši Marinović.Dileme nema – jedanaesterac!Odgovornost preuzima Albijanić i šutira pravo u Ćirkovića.Ostaje 0:0.Nova šansa za Brezak,svega tri minuta kasnije.Po desnom boku dobro je prošao Gavrović,centrirao i pronašao Vasiljevića koji šutira pored gola iz neposredne blizine.“Dabrovi“ prvi put prete u 16.minutu.Petrović je tukao topovski sa 25 metara,“bubamara“ prolazi pokraj desne stative Damljanovićevog gola.Mogli su fudbleri iz Pranjana do gola u 24.minutu.Bila je to akcija u dva poteza.Loptu ispred svog gola prihvatio je Ivan Petrović i dubinskim pasom našao Gavrovića,dvadesetak metara od gola Jedinstva.On vešto izbegava ofsajd poziciju i kreće ka čuvaru mreže,no traljavo šutira i šansa odlazi u nepovrat.Dva minuta nakon toga i Marković je pokušao sa distance ali mreža gostiju ostaje netaknuta.Promena rezultata u 27.minutu.Konačno lopta odseda iza Ćirkovićevih leđa.Vasiljević prizemnim udarcem sa 22-23 metra pogađa donji desni ugao!Rezultat 1:0!Nije se dugo čekalo na novu priliku.Već u 31.minutu,zicer za Brezak.Ponovo je agilni Nenad Vasiljević u šansi.Našao se oči u oči sa „jedinicom“ Gorevničana,probao lobom da pogodi – nije uspeo.U sledećem napadu stiže kazna.Ilić u glavnoj ulozi.Vešto se oslobodio dvojice čuvara na polovini rivala a onda pravovremenim pasom uposlio Grbovića,desetak metara od Brezakovog gola.“Desetka“ Jedinstva ne greši iz te pozicije i poravnava na 1-1!Hladan tuš za domaće,koji su imali više od igre i potpunu kontrolu nad utakmicom.Bilo kako bilo u nastavku je na snazi rezultatski egal.

Požrtvovanost na delu

Prvu šansu u drugom delu imali su „žuti“.U 51.minutu izveden je korner sa desne strane.Najprisebniji u gužvi biva Popović čiji šut kači stativu i odazi u gol aut.Sledeća situacija vredna pomena zbila se u 67.minutu.Urošević je dosudio slobodan udarac za Brezak metar-dva od ivice šesnaesterca.Lukavo je pokušao Nikolić,Ćirković već savladan ali gola nema!Stativa je saveznik gostiju! Petnaestak minuta pre kraja,nova prilika za „zelene“.Vasiljević pravi dar-mar u zadnjoj liniji „Dabrova“,tuče sa petnaestak metara – nema gola.Nepunih 60 sekundi kasnije,ponovo Vasiljević u šansi,po ko zna koji put!I ponovo Ćirković uspešniji!Udarac sa distance lako je ukrotio.U samom finišu,nije bilo obećavajućih ataka sa jedne ili druge strane,pa je na snazi ostao rezultat iz 32.minuta.

Ekipe pred početak duela

Domaćima se nema šta zameriti.Povratak u okružnu ligu,obeležili su sasvim dobrom igrom ali fortuna ovoga puta nije bila na njihovoj strani,pa će šansu za prvu „trojku“ potražiti narednog vikenda kada gostuju ekipi Backovac Junajteda.Jedinstvo će imati znatno teži zadatak,rival u drugom kolu - Parmenac.

Prijevor 1 : 2 Polet (T)
Mladost (P) 1 : 4 Slatina
Spartak 1 : 0 Ozrem PMH
Donja Vrbava 2 : 3 LFK Mladost
Omladinac (Z) 7 : 0 Backovac Junajted
Brezak 1 : 1 Jedinstvo (GG)
Parmenac 6 : 1 Zadrugar
Jedinstvo (K) 4 : 2 Lunjevica