MOL: Borac (L) - Mladost (P) 0:1

Bitna utakimica za domaće, koji pobedom hvataju priključak za gornji deo tabele, dok gostima bez posebnog značaja, osim za prestiž. Po pogodnom vremenu za igru, u prvom delu je viđena zanimljiva i borbena utakmica, u kojoj su obe ekipe imale svoje prilike, a domaći čak dve stopostotne.

Prvih deset minuta susreta pripalo je gostima, koji su već u 4.minutu imali lepu priliku. Posle tog perioda domaći kreću ofanzivnije i prve ozbiljnije prilike beležimo u 29. i 30. minutu susreta. U 33.minutu nakon udarca Kubata, istakao se golman domaćih Radić. U 40.minutu idealnu priliku propušta Arnautović, a već u 43.minutu Pavlović je imao priliku koju je bilo teško promašiti, ali ipak je to uspeo. Pored nekoliko veoma lepih prilika, na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom delu, svi su očekivali znatno bolju igru domaćih, pre svega borbeniju, sa više želje, ali desilo se suprotno. Gosti koriste svoju priliku i Krilović postiže pogodak za radost gostiju i prednost od 1:0. I posle toga ništa posebno se nije promenilo u igri domaćih. Igra bezidejna, sa puno grešaka, slabo izvedeni slobodni udarci i korneri, izazivalo je negodovanje publike. Treba pomenuti i da je Pavlović Milan, nakon slobodnog udarca u 60.minutu pogodio stativu gola gostiju. Imao je Pavlović još jednu lepu priliku u 77.minutu, ali umesto šuta isti se odlučio da padne.

Sve u svemu korektna i dobra utakmica, u kojoj su domaći izgubili veoma bitne bodove, ali gde nisu imali ni malo sportske sreće. Ovim porazom ekipa FK “BORAC” pomerila se ka donjem delu tabele, što po kvalitetu u svakom slučaju ne zaslužuje.

FK "BORAC" Lešnica – FK “MLADOST” Prnjavor 0:1 (0:0)