21.03.2016 Administrator

Titula šampiona države pripala hokejašima Partizana

Hokejaši Partizana osvojili su 20. titulu šampiona države, pošto su golom Dimitrija Filipovića u četvrtom minutu produžetka četvrtog meča finala plej-ofa Prvenstva Srbije pobedili ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0).

U veoma zanimljivom i neizvesnom duelu dva naša najveća rivala, crno-beli su do 11. uzastopne titule stigli posle pogotka reprezentativnog napadača na isteku trećeg minuta produžetka. Partizan je prethodno, sa dva gola u poslednjoj trećini utakmice (Žukov i Vlasov), preokrenuo vođstvo Zvezde, nakon gola Nikole Kerezovića u poslednjem minutu drugog perioda.

Ipak, crveno-beli su u poslednjem minutu regularnog dela zaigrali na sve ili ništa, izveli iz igre i golmana Hričinu i pogotkom Dmitrija Markelova stigli do izjednačenja i produžetka, samo tridesetak sekundi pre poslednje sirene. U dodatnih pet minuta, koji se igrao "4 na 4" crno-beli su na već opisan način došli do gola kojim su trijumfovali rezultatom 3-1 u seriji i odbranili titulu šampiona Srbije.

Vitez 1 : 13 NS Stars
Vojvodina 1 : 11 Partizan