Pobeda OK Niša nad Klekom posle preokreta

Iako su gubili sa 2:0 u setovima i 12:5 u petom setu, odbojkaši Niša uspeli su da preokrenu i pobede Klek rezultatom 3:2 (23:25, 18:25, 26:24, 25:18, 16:14) u 7. kolu Superlige. Nišlije sa 5 pobeda i 2 poraza na trećem mestu bar do nedelje uveče.

Nova pobeda rezultatom 3:2 - Aleksandar Pejčić, Predrag Pržić i Milan Mijalković; foto: Miroslav Lavrenčić

Petu pobedu u sezoni odbojkaši Niša zabeležili su rezultatom 3:2, ovog puta u hali Čair nad rivalom iz Prve lige ekipom Kleka. U odlučujućem setu gosti iz Banata su poveli sa 7:1 i 10:3 najviše zahvlajujući lošim napadima Nišlija. Ipak, na servis Mijalkovića, koji je zabeležio i jedan as, Niš je stigao na minus 2 (12:10 za goste).

Seriju je na kratko prekinuo tajm-aut Kleka, ali su domaći igrači na servisu Pejčića došli do poena preko Perovića i Pržića uz veliku borbu u polju. Niš je poveo sa 14:13, ali nije iskoristio prvu meč-loptu pošto je Pejčić  zabeležio servis-grešku. Sa dva poena kapiten Predrag Pržić doneo je veliko slavlje domaćih navijača i pobedu Niša sa 3:2.

U prva dva seta domaćin je dosta grešio, pa je pomogao protivniku da povede sa 2:0 u setovima. U prvoj deonici OK Niš je jurio rezultat, a Klek je vodio i sa 10:5, ali su Pržić i Stojković uspeli da smanje zaostatak (11:8). Uz po dva poena Pržića i Opačića i blok Jovića ekipa Niša izjednačila je na 14:14.

Niš je potom prvi put poveo (16:15), ali je Klek brzo vratio vođstvo. U finišu su pokušavali domaćini da preokrenu, ali je Klek poveo sa 1:0 u setovima (25:23).

I u drugom je Klek napravio početnu prednost - 5:2 i 12:6 koju nije do kaja ispustio. Nišlije su pokušavale da smanje zaostatak, ali su stalno bili do 7 poena minusa. Klek je dobio i ovu deonicu (25:18) i vodio sa 2:0 u setovima.

Mnogo bolju igru niški tim pružio je u trećem setu. Poenima Pržića i Opačića ekipa Niša povela je sa 6:3, a koristeći greške protivnika na tehnički tajm-aut otišla sa vođstvom od 12:8.

Vodio je Niš sa 14:9, ali je Klek dobrim servisima Ateljevića preokenuo i poveo sa 15:14. Velika borba u polju Nišlija i greške Klečana pomogli su domaćinu da povedu sa 23:21, ali je gost izjednačio (23:23). Poenima Pržića i Opačića Niš je napravio drugu set-loptu koju su dvojnim blokom realizovali Mijalković i Perović.

Usledilo je izjednačenje u setovima. Niš je poveo sa 8:2 dobrim blokovima i odličnim sevama Perovića. Održavao je Niš prednost koja je u jednom trenutku bila i 8 poena razlike (20:12). Dobrim odrbanam, naročito zahvlajujući liberu Darku Angelovskom, Niš je iskoristio četvrtu set-loptu i osvojio ovu deonicu sa 25:18.

Nakon nepotpunog 7. kola Superlige ekipa Niša ima 5 pobeda i 2 poraza i sa tim rezultatima zauzima 3. poziciju, bar do nedelje uveče i duela između četvrtog Novog Pazara i prvoplasirane Vojvodine.
NIŠ - KLEK 3:2 (23:25, 18.25, 26:24, 25:18, 16:14)

NIŠ: Pejčić 1 poen (1servis-greška), Kuburović 4, Perović 9 (2 bloka, 1 sevis-poen), Stamenković, Stojković 14 (6 blokova), Kostadinović (libero), Pržić 28 (3 bloka), Mijalković 11, Opačić 16 (5 blokova), Angelovski (libero), Ilić, Jović 1 (1 blok).

KLEK: Tomić 12, Ateljević 17, Grče, Grbić, Tanović 1, Narančić 7, Roljić 21, Đukanović, Providžalo 7, Petrović 1, Slavnić (libero), Stašević (libero).

Inđija 0 : 3 Radnički
Novi Pazar 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Ribnica 1 : 3 Spartak
Niš 3 : 2 Klek Srbijašume
Partizan 0 : 3 Crvena zvezda