Car Konstantin preuzeo prvo mesto na tabeli

Pobedom od 5:0 (2:0) nad Slogom u 5. kolu Srpske lige Istok ekipa Cara Konstantina popela se na lidersku poziciju sa 3 trijumfa i 2 remija. Drugi predstavnik Niša u ovom rangu Sinđelić izgubio od Tabana 1970. Na stadionu na Bubnju ekipa Cara Konstantina povela je u 9. minutu preko Milana Jovanovića, a prednost je u 31. minutu udvostručio Boban Cenić.

Car Konstantin posle 5. kola ima gol-razliku 11:3; foto: FB strana Fk "Car Konstantin"

Ivan Milenković dao je treći gol za ekipu sa Bubnja u 72. minutu, a 5 minuta kasnije Igor Ristić je uvećao prednost.

Konačan rezultat postavio je Mladen Mićunović u 90. minutu. Sa 11 bodova Car Konstantin se popeo na prvo mesto, a u narednom kolu gostuje gradskom rivalu Sinđeliću koji je pretrpeo drugi poraz.

Sinđelić je u Jagodini izgubio od Tabana 1970 sa 2:1 (0:1) u meču u kom je poveo u 25. minutu i vodio do 68. minuta kada je izjednačio Milošević. Preokret je doneo Marković u 84. minutu.

Radan 1 : 0 Timočanin
Ozren 2 : 1 Temnić 1924
Radnički (S) 1 : 4 Jedinstvo (B)
Timok 0 : 0 Moravac Orion
Radnički (P) 3 : 1 OFK Bor
Tabane 1970 2 : 1 Sinđelić
Car Konstantin 5 : 0 Sloga (D)
Trstenik PPT 1 : 2 Dunav