SLS: Mladost (L) - Vojvodina 1:2

Novosađani su još jednom pokazali da im lučanski stadion itekako prija.Trijumf nad domaćinom doneo im je bodovni priključak za vodećim Partizanom a trener Zagorčić može biti dodatno zadovoljan jer je veći deo meča odigrao u „šarenom“ sastavu,odmarajući okosnicu tima koji je iznenadio fudbalsku Evropu eliminacijom italijanske Sampdorije.Treba naglasiti da je neizvesnost potrajala do poslednjih momenata,pa je Lucancima poraz još teže pao.Jer,remi bi svakako zadovoljio ukuse plavo-belih.

Pre početka duela fudbaleri oba tima,sudije,kao i publika na stadionu,odali su poštu preminulom Radisavu Rabrenoviću,nekadašnjem saveznom sudiji,fudbalskom radniku i bivšem funkcioneru Novosađana.

Sama utakmica otvorena je obostrano oprezno.Vojvodina je imala više loptu u nogama ali bez izrazitijih prilika.Prvu šansu za goste ne koristi Paločević.Prizeman udarac sa desetak metara Krznarić zaustavlja.Igrao se 14.minut.Četiri minuta kasnije uzvraćaju Lučanci.Odlično je po desnom boku prošao Lazar Jovanović,dobro centrirao u srce kaznenog prostora,gde je usamljeni Živadinović loše reagovao iz izgledne pozicije.Nakon pola časa igre,ponovo je pokušao Paločević.Ovoga puta iz slobodnog udarca sa 25 metara,Krznarić ponovo uspešniji.Odličnu akciju Novosađani su kreirali i u 45.minutu,no Siniša Babić nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

Nastavak,znatno sadržajniji.Već u 50.minutu Krznarić dva puta bravurozno interveniše i sprečava vođstvo rivala.Najpre je odbranio udarac Babića u situaciji 1 na 1 a potom i pokušaj agilnog Paločevića sa 13-14 metara.Na isteku 56.minuta „Lale“ dolaze do gola.U kaznenom prostoru je oboren Pankov a Grujić pokazuje na „kreč“.Siguran biva Puškarić,0-1.Trener Mladosti,odmah reaguje i u igru uvodi Ukrajinca Pavlova,umesto Lazara Jovanovića.Tek što je ušao u igru,Pavlov je mogao do gola.Lepović je centrirao sa leve strane,Pavlov zahvata loptu glavom ali prečka spašava Kordića.Sve se odigralo u 73.minutu.Ono što Ukrajinac nije uspeo u 73.,jeste u 80.minutu.Pravim projektilom sa petnaestak metara,iskosa sa desne strane,smestio je loptu u gornji desni ugao gola Vojvodine za 1-1.Evrogol koji je stvari vratio na početak.Međutim,nerešen rezultat bio je aktuelan svega sedam minuta.Tada je Ožegović(ušao u 78.minutu) oduzeo loptu Živanoviću na dvadesetak metara od gola,uposlio Paločevića,koji izlazi pred Krznarića i pogađa za novo vođstvo svog tima.Nije to bio kraj uzbuđenjima na današnjem susretu.Do kraja,Lučanci su imali dve izgledne šanse za gol.U 89.minutu,hitronogi Saša Jovanović oduzima loptu unutar kaznenog prostora uz korner liniju,zatim nalazi Živadinovića na petercu,koji iz „zicer“ pozicije pogađa prečku!Prilika koja se nije smela propustiti!Na isteku poslednjeg,od 3 minuta nadoknade,Saša Jovanović je imao priliku ali je sa 16 metara tukao pored gola i bodovi su otišli u Novi Sad.

Već u sredu timovi će biti na novim iskušenjima.Lučanci putuju na meč sa Radom,dok Vojvodina dočekuje Partizan u derbiju 5.kola.

Metalac 0 : 2 Radnički (N)
Voždovac 2 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 0 OFK Beograd
Radnik 1 : 0 Borac
Javor Matis 3 : 0 Rad
Mladost 1 : 2 Vojvodina
Partizan 2 : 1 Spartak
Jagodina 1 : 2 Novi Pazar