Prijateljska utakmica: Donji Srem – Omladinac 2:1

Prva kontrolna i selektivna utakmica pećinačkog prvoligaša, koji je drastično promenio (osvežio) igrački kadar. Već u 7. minutu promena rezultata: lep centaršut Arsenovića sa desne strane u srce kaznenog prostora Omladinca, gde Ćirović ne reaguje najbolje i omogućava Mitrušiću da glavom postigne gol. Ozbiljno je domaćin pripretio i u 16. minutu, kada je posle šuta Markovića lopta prošla tik pored leve stative gola novobanovčana. Par minuta kasnije Mitrušić ne prihvata najbolje ubačenu loptu sa strane. Dominacija Donjeg Srema mogla je da se materijalizuje i u 23. minutu: Milan Šušnjar ulazi u kazneni prostor gostiju i pokušava da proigra Mitrušića, koji za delić sekunde kasni.

Donji Srem - Omladinac

Zanimljiv detalj viđen je u 50. minutu: neuspela ofsajd zamka gostiju, posle koje Obuobi dolazi u poziciju „oči u oči“ sa golmanom Ćirovićem. Iako je bio potpuno sam i neometan, šutira pored gola. Kazna za neiskorišćenu priliku mogla je doći minut kasnije, kada je Lijeskić bio u izvanrednoj prilici. U 53. minutu 2:0: sjajno plasirana lopta Mladena Ilića sa oko 16 metara završava u mreži. Golovi su padali „kao na traci“: posle ubačene lopte Gajića u 58. minutu, Ležajić je bio napravom mestu i smanjuje na 2:1. Mladen Ilić je svoj raskošan talenat pokazao i u 61. minutu, kada šutem sa 20 metara pogađa stativu. Miljenik domaćih navijača Obuobi, u 67. minutu po ko zna koji put je dokazao da poseduje veliku brzinu, ali i „nedostatak koncentracije“, te je još jedna više nego izgledna prilika ostala neiskorišćena. Omladinac je u nastavku utakmice bio više nego ravnopravan rival: u 72. minutu Ležajić sa par metara od gola šutira u Šegavca. U 75. minutu Mladen Ilić iz slobodnog udarca sa 20 metara, iskosa. pogađa prečku. Priliku da poravna rezultat imao je Anđelić u 85. minutu: srećom po domaćina, Šegavac je uspeo da i iz ove (ne)prilike izađe kao pobednik.

Sve u svemu, dopadljiva igra. Ako je suditi po ovoj utakmici, videlo se ono što su čelnici Donjeg Srema nagoveštavali kao „novi kvalitet“: brža i agresivnija igra. Sve pohvale i za igru

Strelci: 1:0 Mitrušić u 7, 2:0 M. Ilić u 53, 2:1 Ležajić u 58. minutu.Pećinci: Stadion „Katpoint Arena“. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Graovac (Ruma).

DONJI SREM: Šegavac, Arsenović, Đorđević, Šalipur, Omega, Mijailović, Rakić, Čigoja, Marković, M. Šušnjar, Mitrušić. Igrali su još: A. Šušnjar, Gavrilović, Savić, Sekulić, Parmarković, V. Ilić, M. Ilić, Dobić, Obuobi, Marinković.

OMLADINAC: Ćirović, Gajić, Zogović, Marko Živković, Malešević, Lazić, Mirosavljević, Hakač, Beraković, Pejčinović. Ležajić. Igrali su: Milanović, Stevanović, Pavlović, Maletić, Milešević, Medić, Anđelić, Božinović, Haska, Lijeskić, Miloš Živković.