Gradski derbi po ugledu na beogradske večite

Fudbaleri Tešnjara i Juniora kao da su se ugledali na svoje kolege iz beogradskih večitih rivala i odigrali sličan meč sa identičnim rezultatom 0:0. Bila je to prilično nekvalitetna utakmica bez mnogo uzbudjenja i lepih poteza koji su odlikovali nekoliko prethodnih utakmica ova dva rivala. Od prvog minuta bila je jasna namera gostiju iz istočnog valjevskog predgradja da po svaku cenu umrtve utakmicu, kradu vreme i pokušaju da se vrate neporaženi. U takvu fudbalsku uspavanku u potpunosti se uklopila favorizovana ekipa Tešnjara tako da je utakmica odigrana u stilu " Junior se branio, a Tešnjar nije napadao".

U takvoj utakmici koja je bila prava antipropaganda fudbala nema se mnogo toga ni pomenuti u izveštaju. Recimo da su obe ekipe imale po jedan opasan udarac na gol za čitavih 90 minuta i oba puta su se istakli golmani Erić i Radojević. Jedini uzbudljivi deo susreta odigrao se u 75. minutu kada Tešnjar nije iskoristio jedanaesterac. Junak današnje utakmice golman Juniora Erić uspeo je da zaustavi traljav udarac Jakovljevića. Sve u svemu po bod svakoj ekipi, a nisu ni toliko zasluzili.

Tešnjar: Radojević, Aleksić (Marjanović), Manojlović, Jakovljević, Mitrović, Milosavljević, Liknić, Zdravković, Vukosavljević, Rafailović, Krstić (Gračanin).

Kolubara 1 : 2 Mladost
OFK Divci 0 : 0 Rubribreza
Tešnjar 0 : 0 Junior Novo Naselje
OFK Jabučje 1 : 0 Trlić
Banjani 1 : 0 Kačer
Pepeljevac 1 : 1 Tulari
Joševa 0 : 1 ZSK