Remi Radničkog sa Vojvodinom na Čairu

Niški tim primio je prvi gol u polusezoni u remiju sa Vojvodinom. Rezultat utakmice 20. kola Superlige bio je 1:1 (1:0), a Radnički je zadržao 14. poziciju koja na kraju vodi u baraž za opstanak u eliti. Prvi gol u sedmom remiju Nišlija postigao je glavom Saša Marjanović u 8. minutu kada je lobovao golmana, a lopta je udarila u stativu i potom upala u mrežu. Njemu je centaršut uputio Petar Đuričković. Izjednačio je Mijat Gaćinović u 59. minutu. On je prvi ove polusezone uspeo da "matira" golmana Radničkog Milana Borjana koji je sačuvao mrežu ukupno 419 minuta.

Radnički je mnogo bolje odigrao prvo poluvreme, prvu šansu imao u 7. minutu kada se ispred gola Vojvodine napravila gužva, a na kraju Lakić-Pešić zakasnio da šutne loptu. Nakon vodećeg gola niški tim je preko Marjanovića imao lepu priliku u 28. minutu, ali je njegova lopta otišla pored stative. U 36. minutu nakon kornera domaćih Pavle Popara u gužvi ispred gola Novosađana šutnuo, ali je njegov udarac izblokirala odbrana gostiju.

Radnički zadržao 14. poziciju; foto: Vanja Keser

Drugo poluvreme pripalo je gostima koji su nakon gola imali priliku u 61. minutu kada je Novaković pogodio spoljni deo mreže. Dva minuta kasnije uzvratili su niški fudbaleri i nakon centrašuta Aleksandra Jovanovića Darko Bulatović je glavom pokušao, ali je Babić izbacio loptu u korner.

U 65. minutu u šesnaestercu gostiju oboren je Saša Marjanović, ali sudija nije pokazao na "belu tačku".

Dobar udarac iz slobodnjaka imao je Petar Đuričković u 68. minutu, ali nije uspeo oziljnije da ugrozi gol Vojvođana. Lakić-Pešić je sa tri metra šutirao pored gola u 73. minutu, a u finišu meča Radnički je opsedao gol Novosađana, ali je rezultat ostao 1:1.

Ova utakmica nam je donela dve stvari. Prva je da znamo da igramo takmičarske utakmice i da smo pokazali da nas niko ne može lako pobediti. A drugo je da moramo nastaviti da rastemo i naučiti da pobeđujemo - kazao je Milan Rastavac, trener Radničkog, nakon meča.

Posle 20. kola ekipa Radničkog zauzima 14. poziciju sa 19 bodova. U narednom kolu, koje je na programu za dve nedelje, niški tim gostuje Radu na Banjici.

RADNIČKI - VOJVODINA 1:1 (1:0)

Stadion Čair, Niš

Sudija: Dejan Filipović

Žuti kartoni: Ćulum i Popara iz Radničkog, Babić, Pankov i Rogač iz Vojvodine

RADNIČKI: Borjan, Pavlović (od 80. minuta Valentić), Lakić-Pešić, R. Bulatović, D. Bulatović, Popara, Ćulum, Jovanović, Marjanović, Đuričković (od 81. minuta Kolarević), Ašćerić (od 60. minuta Milenković).

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Pankov, Babić, Nastić, Rogač, Sekulić, Novaković (od 88. minuta Luković), Ivanić (od 90+3. minuta Makarić), Gaćinović, Ćurko (od 71. minuta Stojanović).

Radnički (N) 1 : 1 Vojvodina
Jagodina 1 : 3 Spartak
Crvena zvezda 1 : 0 Napredak
Mladost 1 : 3 Novi Pazar
OFK Beograd 1 : 0 Borac
Radnički 1923 2 : 1 Voždovac
Čukarički 2 : 2 Partizan
Rad 2 : 0 Donji Srem