Super liga: Metaloplastika izvukla bod u Kuršumliji

U 2. kolu Super lige Planinka i Metaloplastika iz Šapca igrali su u Kuršumliji nerešeno 23:23 (9:12).  Iako je bivši šampion Evrope važio za favorita, tek golom u poslednjim trenucima utakmice uspeli su da izvuku bod.

IMG_20140927_195644_0

Polovina prvog poluvremena pripala je gostima a kraj domaćinu ali je Metaloplastika ipak uspela da prvo poluvreme završi sa tri gola prednosti. Tokom drugog poluvremena Planinka preuzima inicijativu i stiže goste na 15:15. Od tog trenutka igralo se gol za gol. U 46 minutu došlo je do ozbiljnom incidenta kada je kapiten Planinke Ilić dobio udarac u oko u trenutku kad se spremao da šutira. Iliću je ukazana pomoć ali nije mogao nekoliko minuta da igra. Trener Kuršumličana Avram Ilić je zbog prigovora isključen i nastavak utakmice je gledao sa tribina. Pred sam kraj utakmice Planinka je vodila sa golom razlike. Publika je bila na nogama očekujući trijumf nad velikim protivnikom ali su gosti uspeli da izjednače i izvuku bod.– Teška utakmica, velika borba i povreda Ilića, obeležili su ovu utakmicu. Nismo imali sreće da osvojimo oba boda. Nemamo vremena da žalimo već moramo da se skoncentrišemo na novi meč koji nas očekuje u Beogradu sa Crvenom Zvezdom -rekao je Topličkim vestima Dragan Petrović, sekretar RK“Planinka“.

IMG_20140927_203534_0

Pomoćni trener Šapčana Tešić je kazao da je očekivao da će lagano doći do pobede i da nisu mogli ni da zamisle da će Planinka pružiti ovako ozbiljan otporNajviše golova, po šest, postigli su za Planinku kapiten  Ilić i Topalović a za Šapčane Ostojić i Jevtić.Planinka: Pavlović, Petrović B., kapiten Ilić, Radisavljević, Mirković, Petrović L.,Milosavljević M.,  Petrović S., Gocić., Milosavljević M. i Topalović.Metaloplastika: Arsić, Vladisavljević, Mitrović, Marković, Dragićević, Delibašić, Dakić, Petrović, Stevanović, Palević, Ostojić, Obradović, Milovanović, Milošević, Grujičić i Jevtić.