Moravički okrug: Parmenac - Backovac Junajted 3:2

Publika koja je odlučila da provede subotnje popodne na terenu Parmenca i pogleda duel istoimene ekipe sa Backovac Junajtedom iz Gornjeg Milanovca,nije pogrešila.Kvalitet fudbala,gledano u celini,bio je iznad okružnog a sadržajan okršaj obeležili su golovi,preokreti,dobre akcije i sjajan pogodak Bojana Živkovića,fudbalera gostiju.

Početak nije nagoveštavao buran susret i veliki broj golova.Igralo se oprezno uz veliku dozu odgovornosti.Gosti su nastojali da težište igre prebace što dalje od svog gola i u tome uspevali u uvodnoj fazi utakmice.Jedini iole ozbiljniji udarac u početnih pola časa,delo je Nedovića iz redova domaćih.Tukao je sa distance,preko gola.Sve se odigralo u 22.minutu.Na isteku 33.minuta dolazi do promene rezultata.Posle duže akcije ispred kaznenog prostora Backovca,lopta dolazi do Nedovića na dvadesetak metara od gola,on pravovremenim dodavanjem u prvi plan izbacuje Gavrilovića,koji preciznim prizemnim udarcem rešava situaciju „1 na 1“ sa Prokićem.Parmenac vodi.Nije to demoralisalo „crveno-crne“ iz Gornjeg Milanovca i svega šest minuta kasnije,izvode akciju za izjednačenje.Petrović ubacuje upotrebljivu loptu u kazneni prostor a najviši u skoku biva Peralović i glavom matira Kuzmanovića.U sledećem napadu odlična prilika za Parmenjane,no iskusni Milovanović nije dobro reagovao u petercu,iz povoljne situacije.Pre nego što je arbitar Ilić označio kraj prvih 45 minuta,beležimo još jednu priliku za izabranike Aleksandra Martaća.Agilni Nenadić je lukavo šutirao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora ali se Prokić istakao i loptu usmerio ka korneru.

Tek što je startovao drugi deo,zbio se detalj koji se sa razlogom može smatrati najlepšim na meču.Gosti su bili u naletu na protivničkoj polovini,lopta stiže do Živkovića koji se odlučuje na udarac sa tridesetak metara i „projektilom“ pogađa gornji levi ugao Kuzmanovićevog gola!Evrogol za 1-2 i potpuni preokret!Neočekivana prednost rivala,razmrdala je fudbalere Parmenca,koji preuzimaju inicijativu i kontrolu nad igrom.To im se isplatilo u 61.minutu.Odličan centaršut sa leve strane,rezervista Ivan Petrović pretvara u gol,nakon spretne reakcije u petercu protivnika.Dobro se snašao i pogodio donji levi ugao.Izjednačujući gol ulio je dodatno samopouzdanje igračima u beloj opremi,pa je usledio još žešći pritisak ne bi li upisali treću prvenstvenu „trojku“.Izgledne šanse propuštaju Petrović u 66.,odnosno Milovanović minut kasnije.Gosti odolevaju sve do 75.minuta.Tada je Petrović po drugi put savladao Prokića,prizemnim udarcem unutar šesnaesterca i ponovo vratio prednost Parmencu.Rezulat 3-2.Mogli su domaći da otklone sve dileme u 79. i 81.minutu,preko Nenadića i Gavrilovića ali je Prokić osujetio oba pokušaja,pravovremenim reakcijama.Finiš je pripao gostima.Pet minuta pre kraja dolazi do velike gužve pred domaćim golom.Opasno su pripretili „crveno-crni“,dva puta u istom napadu.Pokušaj Gorana Vidojevića je izblokiran i tom prilikom su Milanovčani tražili kazneni udarac smatrajući da je bilo igranja rukom u šesnaestercu,no ništa nije dosuđeno,da bi u nastavku udarac oprobao i Dimić pogodivši spoljni deo mreže sa 7-8 metara,iskosa sa leve strane.Dva minuta kasnije,nova šansa za izjednačenje.Na odličan ubačaj Petrovića,reaguje kapiten Peralović i glavom u padu šalje loptu pored leve stative.Promašaj za uzdahe brojnih simpatizera tima iz G.Milanovca.Šansa Peralovića bio je poslednji pokušaj da se ugrozi Kuzmanović i stigne do boda,jer vremena za nešto više nije bilo,pa su bodovi ostali u Parmencu.