„Crvena“ furija za gol bolja od Brestovca

„Crvena“ furija iz Zaječara za gol bila je bolja od domaće ekipe Brestovca, u 2. kolu Zone „Istok“. Tim Kablova izvojevao je vrednu pobedu u Donjoj Beloj Reci gde ekipa Brestovca igra svoje utakmice na domaćem terenu.

Detalj sa utakmice Brestovac - Kablovi / foto: live SPORT

Iako je neizvesnost pred utakmicu 2. kola bila u pogledu gde će se utakmica odigrati, FS RIS je novom zonašu iz Brestovca dozvolio da igra na stadionu „Nemetala“.

Zaječarski Kablovi su svoju šansu za postizanje gola iskoristili u 20. minutu kada je Jovanović svoj tim doveo u vođstvo 0:1.

Do odlaska na odmor ređale su se šanse na obe strane, ali defanzivni igrači obeju ekipa bili su na visini zadatka.

U nastavku igre Brestovac je napadao, ali brzi igrači Kablova pretili su iz kontra napada, ali do kraja utakmice mreže su mirovale na obe strane.

Gol Jovanovića u prvom poluvremenu rešio je pobednika i doneo prvu pobedu Kablova na gostujućem terenu u jesenjem delu prvenstva Zone „Istok“.

-Zadovoljan sam igrom svojih igrača na terenu. Svi su dali svoj maksimum da dođemo do nova tri prvenstvena boda na gostujućem terenu. Ekipa Brestovca je kvalitetna, ali falilo im je malo sportske sreće za postizanje gola – izjavio je prvi strateg Zaječaraca Slaviša Krstić i dodao da za vikend njegovu ekipu očekuje važna derbi utakmica sa komšijskom ekipom BSK Bogovina pre domaćim navijačima.

Utakmica između ova dva rivala u Donjoj Beloj reci bila je fer i korektna uz odlično navijanje sa tribina domaćih navijača.

Brestovac u narednom kolu gostuje ekipi Svrljiga u istoimenom mesti nadomak Niša.