17.05.2009 A.Daišević

SLZ: Sloga (K) - Loznica 2:0

Protiv "fenjeraša" lider prvenstva je odigrao najbolju utakmicu ovog proleća, ali još jednom pokazao veliku neefikasnost. Malo je prostora da bi opisali sve situacije iz kojih domaći fudbaleri nisu pogodili gol raspoloženog Maksimovića, najboljeg igrača gostiju. Da nije bilo njega na golu „zeleni“ bi doživeli tešku katastrofu. Ton Sloginoj igri davali su najvatreniji simpatizeri, popularni „Kasapi“ koji su po vrelom danu svih 90 minuta bili snažna podrška ekipi Ivice Cvetanovskog. U 8.minutu Trnavac je sjajno probio po levoj strani, centrirao, ali je šut Rađenovića glavom odbranio Maksimović. Najbolji strelac „Zapada“ Rađenović u 24.minuut šutira kao iz topa, ali stativa je saveznik gostiju,a dva minuta kasnije na novi centaršut Trnavca odlično reaguje R. Vlašić, ali lopta pogađa prečku. Usledio je korner posle koga je lopta prošetala kroz kazneni prostor gostiju,a Janićijević sa dva metra ubacio loptu u mrežu. Pitanje pobednika je već tada bilo rešeno, jer su gosti igrali sve rveme ispred svog gola i samo jednom šutirali prema golu besposlenog Đogatovića.
U drugom poluvremenu na scenu je stupio mladi napadač „belih“ Dragan Andrić. Prava je umetnost iz kojih sve pozicija, klasičnih zicera, nije pogodio mrežu Maksimovića i zasluženo je poneo epitet „mister promašaj“. U 53. minutj Vasilić nije uspeo da matira vratara Loznice,a minut kasnije to nije pošlo za nogom Trnavcu, Andriću i Vasiliću,iz izgledne pozicije situacija je postala komična. U 62.minutu sjajan potez Vasića, kao na tacni je poslužio Vasilića,a ovaj povratnu za Janićijevića i to je 2:0 i šesti gol ovog proleća najvećeg Sloginog pojačanja protekle zime. U 70.minutu Andrić sa bukvalno jednog metra prebacuje prazan gol gostiju, a dva minuta kasnije Maksimović brani njegov šut sa par metara. U 78.minutu ni Trnavac nije uspeo da savlada raspoloženog golmana Lozničana koji je u 82.minutu, paradom za TV špice, odbranio sjajan volej Rađenovića. Na kraju svi zadovoljni, domaći sigurnom pobedom i dobrom igrom, gosti što u Kraljevu nisu doživeli katastrofu. Teoretski Slogi treba još bod u preostala tri kola da osigura povratak u prvoligaško društvo.

Gradski stadion - Gledalaca: 400.  Sudija:Slobodan Pavlović (Užice). Strelci: Janićijević u 27. i 62.minutu.  Igrač utakmice: Miloš Janićijević (Sloga).

Sloga: Đogatović, Vasilić (Pelivanović), V. Vlašić (Gojković), Pavlović, R. Vlašić, Babić, Andrić, Rađenović, Vasić (Mladenović), Janićijević, Trnavac.
Loznica: Maksimović, Aleksić (Sekulić), Reljić, Mil. Savić, Petrović (Milutinović), Kikanović (Torbica), Mir. Savić, Simić, Cerovac, Sekulić, Dragićević.

Sloga (PM) 3 : 1 Jedinstvo
Budućnost (V) 4 : 2 Sloboda (Č)
Železničar 5 : 0 FAP
Inon 3 : 0 Radnički (K)
Sloga (P) 1 : 0 Sloboda (U)
Radnički Stobeks 2 : 0 Metalac (K)