MOL: Borac (L) - BMR Petlovača 3:1

Po lepom vremenu i terenu idealnom za igru, prikazana je dobra fudbalska predstava, dva dobra rivala. Domaći su ulogu favorita prepustili gostima, koji su u prvom kolu pokazali da su dobra ekipa, dok su domaći zabeležili poraz na gostovanju u Bogatiću. U prvom delu susreta nije viđeno ništa posebno osim nekoliko prilika na obe strane. U 29. minutu gosti koriste grešku odbrane domaćih i preko Živanovića postižu prelep pogodak i dolaze do prednosti od 0: 1. Primljeni pogodak kao da je poremetio domaću ekipu koji su nakon primljenog pogotka delovali nepovezano. U samom finišu prvog dela domaći ne koriste idealnu priliku, tako da se na odmor odlazi sa prednošću gostiju od 0:1.

U drugom delu utakmice sasvim druga priča na terenu. Domaći su zaigrali znatno bolje i angažovanije. U 60. minutu na jednu ubačenu loptu, najviši u skoku je bio Simić, koji je šalje iza nemoćnog Boškovića. Velika radost na terenu i tribinama, i zasluženo izjednačenje. Na novu radost nije se čekalo dugo. U 79. minutu nakon dosuđenog slobodnog udarca, kapiten Mucić šalje neodbranjiv projektil prema golu gostiju, gde golman Bošković nije imao nikakve šanse. 2:1 za domaće, sasvim zasluženo. Nakon ovoga pokušavaju gosti nešto viđe da urade, ali bez uspeha. U 88. minutu, nakon prodora Vasića, i ulaska u kazneni prostor gostiju, isti biva oboren i sudija Radić pokazuje na belu tačku, sasvim opravdano. Tačku na ovu utakmicu stavio je Arnautović preciznim udarcem sa 11. metara, postavivši konačan rezultat od 3:1. Domaći momci su pokazali da se srcem može igrati protiv svake ekipe i sasvim zasluženo su došli do pobede i tri boda, pokazavši komšijama iz Petlovače kako se bori i igra za svoj klub i mesto. Još jednom sve pohvale igračima domaćih, publici, kao i gostima i sudijskoj trojci za dobro obavljen posao.

2. kolo Mačvanske okružne lige
Lešnica, 24. 08. 2014. godine, 17, 00 časova FK "BORAC" Lešnica - FK "BMR PETLOVAČA" Petlovača, gledalaca: 350. Sudije: G: Radić Čedomir - Loznica, P: Paunović Slobodan - Tekeriš, P: Čotrić Nikola - Loznica, D: Tamburić Vladimir - Bogatić.

BORAC: 1. Krsmanović Dejan, 2. Đukić Milić (Nikolić Miloš), 3. Petrović Milutin, 4. Mucić Nikola, 5. Đukić Predrag, 6. Aćimović Branko, 7. Vuković Milan (Vasić Milan), 8. Simić Dragiša, 9. Josić Mladen (Lazarević Dragutin), 10. Arnautović Predrag, 11. Lazić Aleksandar

BMR PETLOVAČA: 1. Bošković Miloš, 2. Rajčević Slobodan, 12. Nikolić Marko (Veselinović Nemanja), 4. Aleksić Ljubomir (Bogunović Rade), 5. Kovačević Nikola, 6. Marković Dragoljub, 7. Živanović Nenad, 8. Tešić Nenad, 9. Puškarević Miroslav (Tadić Aleksandar), 10. Atanacković Dragan, 16. Mićić Aleksandar.

Sindjelić 0 : 0 Gučevo
Borac (L) 3 : 1 BMR Petlovača
Podrinje 0 : 1 Mačva 2005
Jadar 0 : 3 Hajduk Stanko
Antimon 1 : 1 Drina
Borac (V) 4 : 2 Lipolist