18.12.2008 wienerliga.org

WOL: Mladi Radnik - Ribnica 2:3

U premijernom meču desetog kola Viner štediše Super lige, Ribnica je ostvarila veliki trijumf u Požarevcu, pa će Kraljevčani i posle ove runde, bez obzira na ishode ostalih mečeva, ostati među četiri najbolja tima. Bilo je veoma uzbudljivo u dvorani Sportskog centra „Požarevac“, u meču u kome je svaki od rivala imao dosta uspona i padova u igri.
Na početku se bolje snašao gost, koji je i u prvom duelu slavio protiv Mladog radnika, ali tada sa ubedljivih 3:0. Ribnica, koja je i ovoga puta bila lišena usluga prvog korektora Radovana Gavrilovića, bolje je počela i moglo bi se reći školski je odradila prvi set – 25:20.
Ipak, uporni su bili Požarevljani, koji su od drugog seta zaigrali mnogo bolje, iako trener Dragan Bonić gotovo ništa nije promenio u igri. To je najpre donelo izjednačenje, a posle trećeg seta činilo se da Požarevljani mogu i do potpunog preokreta.
Ipak, Boško Mačužić je tada načinio izmene, umesto mladog Milije Mrdaka, na poziciju korektora ušao je najiskusniji igrač Super lige, Vladimir Batez, a umesto Predraga Bićanina ulogu organizatora igre preuzeo je Dino Radivojević. To nije donelo boljitak odmah u trećem setu, ali u nastavku meča svakako jeste. Ribnica je najpre uspela prilično lako da izjednači, što je bio uvod u taj-brek, koji je bio izuzetno zanimljiv. Gosti su po prvi put ove sezone uspeli u jednom meču taj-brek da reše u svoju korist i to im je donelo velika dva boda, pred veoma bitan duel u narednom kolu protiv Smedereva u kraljevačkoj Hali sportova.

Dvorana: SC „Požarevac“. Gledalaca: 500. Sudije: Nenad Davidović i Zorica Bjelić (oboje Beograd). Trajanje meča: 107 minuta.
Mladi radnik: Vujović 15, Filipaš 19, Karišik 12, Šatora 4, Petrović, Stevanović, Spasojević, Vasić 8, Peković (libero), Jevtić, Ivanković 17, Mojsilović. Trener: Dragan Bonić.
Ribnica: Đorđević 15, Batez 15, Mijalković 12, Kovačević 17, Jović (libero), Borovnjak, Bićanin, Radivojević 2, Milovanović, Lazarević, Mrdak 7, Radević 5. Trener: Boško Mačužić.