Toplička Okružna Liga 16. kolo: Kratak pregled utakmica

16. kolo Topličke Okružne Lige donelo je mnogo zanimljivih rezultata i preokreta. Dok se na vrhu tabele praktično sve zna, veoma je zanimljiva situacija od 3. do 11. mesta i ujednačenost po broju bodova, što se do sada u istoriji ove okružne lige nije dešavalo. Dobrič – Partizanski put 0: 0Iako je Dobrič doveo mnogo novih igrača i novog trenera, i promenio upravu kluba, sa ciljem plasmana u veći rang, čini se da su daleko od željenog uspeha i da nisu na pravom putu. Ni treću utakmicu zaredom u prolećnom delu prvenstva nisu uspeli da ubeleže pobedu. Danas su mreže u Pejkovcu mirovale, i to pre svega zahvaljujući golmanu gostujuće ekipe iz Grudaša, koji je danas imao svoju utakmice karijere. N. S. Tatko – Trbunje 2: 3 (1: 1) Silno su danas bili motivisani igrači ekipe iz Stare Božurne, da ostvare prvu pobedu, koju nisu ostvarili od oktobra prosle godine i krenu sa dna tabele, ali iskusna ekipa iz Trbunja, je iskustvom i pametnom igrom u drugom poluvremenu uspela da ih spreči u tom cilju. N. S. Tatko je čak vodio u dva navrata, ali su ispustili pobedu, opet posle kikseva zadnje linije i golmana, dok se gostiju iz Trbunja istakao Bratislav Kričak, koji je dva puta asistirao napadaču Trbunja Gočmancu za preokret i pobedu od 2: 3. Dunđerski – Omladinac 3: 0 (0: 0)Posle ubedljivog poraza u prošlom kolu, Dunđerski je jednostavno morao da dobije današnju utakmicu protiv pretposlednje ekipe na tabeli – Omladinca iz Podine. U prvom poluvremenu gosti su uspeli da sačuvaju gol, pre svega zahvaljujući svom golmanu, ali u drugom poluvremenu domaćin je pojačao pritisak na gol gostiju i golovima Saše Simića, Aleksandra Blagojevića, iz opravdano dosuđenog penala, i  Milana Stojanovića, deklasirali goste iz Podine i ostavili ih prikovanim za dno tabele. Svetlost – Kosovac 4: 0 (1: 0)Ekipa Svetlosti posle poraza u prošlom kolu od Trbunja, želela je da se iskupi za taj rezultat pred svojim navijačima. Zbog radova na svom terenu, dočekali su ekipu Kosovca u Doljevcu. Domaćin je poveo u finišu prvog poluvremena, golom mladog Davida Stankovića. Na 2: 0 povisio je Ivan Stanković u 55. minutu, a iskusni Petrović je sjajnim pogodtkom povećao rezultat na 3: 0. Tačku na utakmicu stavio je bek domaćih Marko Dinić, golom u 85. minutu. Sledeću utakmicu Svetlost igra protiv Jug Bogdana, dok Kosovac dočekuje ekipu N. S. Tatka iz Stare Božurne.

Polet 6 : 4 Omladinac
Jug Bogdan 5 : 1 Pobeda
Kosovac 0 : 3 Borac
Trbunje 1 : 5 Dunđerski
Partizanski put 2 : 5 Kosanica
Jastrebac 5 : 0 Svetlost
Dobrič 3 : 0 N.S. Tatko