Šestica na Čika Dači

Radnički je nastavio seriju utakmica bez poraza. Danas na Čika Dači, mnogo lakše nego što se očekivalo, razbijena je loša tradicija i konačno, posle 8 utakmica, Budućnost je poražena i više nego ubedljivo sa čak 6:0. Poslednji put je Radnički pobedio sa šest postignutih pogodaka, 2003.godine, kada je istim rezultatom sa Čika Dače ispraćena ekipa Spartaka iz Ljiga. Iako je Radnički nastupio znatno oslabljen, to nije sprečilo naše igrače da od početka krenu ofanzivno i prosto sateraju protivnika na svoju polovinu terena. U tome su im pomogli i gosti iz Valjeva, koji su u Kragujevac doputovali bez sedmorice prvotimaca. Svi napadi Radničkog u prvom delu su išli preko desne strane, gde su dominirali Marko Savić i Miloš Rakić, koji su i asistirali kod sva tri pogotka u prvom delu. Prvi gol je postigao na asistenciju Rakića, mladi Aleksandar Marković već u 5.minutu. U 9.minutu Bojan Ostojić postiže i svoj prvenac u crvenom dresu, posle odličnog centaršuta Marka Savića. I treći gol je pao posle akcije po desnoj strani. Miloš Rakić je centrirao, a na loptu, u želji da je izbaci ispred Ristića, nespretno reaguje štoper Budućnosti Bojan Kijanović i u 24.minutu postiže autogol. Budućnost je delovala u tim trenucima vrlo raštimovano. U toku 90.minutu uputili su samo jedan udarac na gol mladog golmana Radničkog Aleksandra Ćurčića.

U drugom poluvremenu, slika se nije menjala. Radnički je napadao, Budućnost se branila, bez želje da krene u napade. U 55.minutu najlepša akcija na utakmici. Lukić je pronašao Markovića, koji je odigrao izuzetnu povratnu loptu, a mladi Mijanović je rutinski savlado golmana Budućnosti Burmazovića. U 60.minutu u listu strelaca se upisao i Branislav Vukomanović, prelepim pogotkom iz slobodnog udarca, sa preko 25 metara. Bivši internacionalac je pogodio same rašlje i tako doneo veliku radost vernim navijačima. Do kraja utakmice, na teren su izašli Tajdić, Sani i Vukašin Ristić, tako da ritam utakmice nije padao. Tačku na ovu najubedljiviju pobedu ove sezone, stavio je Vukašin Ristić, preciznim udarcem sa deset metara, posle odlične akcije Dalibora Antonijevića i Aminu Sanija. Ovom pobedom Radnički je konačno izbio na drugo mesto na tabeli Srpske lige grupa Zapad, a da vas podsetimo, to drugo mesto vodi u baraž za plasman u Prvu Telekom ligu Srbije. Sledeće subote, 22.novembra, Radnički gostuje u Petrovcu na Mlavi, protivnik je domaća ekipa Sloge. To je ujedno i poslednje kolo u ovoj polusezoni.

Radnički Kragujevac - Budućnost Valjevo 6 : 0 ( 3 : 0 )