Pančevačke lavice u osmini finala Kup-a Cev

Odbojkašice Dinamo Azotare plasirale su se u osminu finala Kup-a Cev, uprkos porazu u revanš susretu u Ukrajini, od domaće ekipe Krug Cherkasy. “Lavice“ su poražene istim rezultatom kojim su slavile u Pančevu, dakle 3:0, tako da je morao da se odigra i takozvani „Zlatni set“. U regularnom toku meča Krug je slavio sa 3:0, po setovima 25:21, 26:24 i 25:20, posle 82 minuta igre.

Dinamo Azotara je u prvom meču, u Pančevu, pobedila sa 3:0, po setovima 25:22, 25:19 i 25:16. U Zlatnom setu sve je došlo na svoje mesto. U njemu su pančevke zaigrale mnogo bolje, koncentrisanije i rezultat je došao kao nagrada, slavile su sa 15:13 i ostvarile plasman u osminu finala Kupa Cev.

Protivnik ekipe ŽOK Dinamo Azotara je poljski tim OK Aluprof Bielsko – Biala koja je u dva meča lagano izašla na kraj sa grčkim Panatinaikosom. Prvi meč će se odigrati u Poljskoj između 9. i 11. decembra, dok će se revanš odigrati u Pančevu između 16. i 18. decembra.