Kvalifikacije za Prvenstvo Evrope: Austrija - Finska 6:0

Fudbalski poslenici iz Pećinaca i ove godine su dobili mogućnost da budu domaćini kvalifikacionim utakmicama za Prvenstvo Evrope za mlade fudbalere ( U 19). Samo u prvih desetak minuta mladi fudbaleri iz Finske bili su ravnopravan rival, u nekim trenucima i imali više od igre. U 10. minutu Bluč pogadja prečku gola Eriksona, a pet minuta kasnije vidjen je prelep gol Mihorla, šutem iz slobpodnog udarca. Posle kiksa Kamare u 19. minutu i gola Bitićija „sve je bilo jasno“ i jedina nepoznanica je bila koliko će biti ubedljiva pobeda. Priliku da ublaže poraz Finci su imali u 68. minutu, kada je u kaznenom prostoru Austrije oboren Hambo, a sudija Hanter bez razmišljanja dosudio penal. Medjutim, Ojala je bio dekoncentrisan i promašio ceo gol. Ukratko, kvalitetnija i fizički daleko spremnija Austrija zaslužena je uknjižila prve bodove.

Pećinci – Strelci: 1:0 Mihorl u 15, 2:0 Bitići u 19, 3:0 Bluč u 49, 4:0 Rozenbihler u 54, 5:0 Bitići u 66, 6:0 Grubekl u 87. minutu. Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 100. Sudija: Arnold Hanter (Severna Irska). Žuti kartoni: Sarinen (Finska). Crveni karton: Vojtilanen (Finska).

AUSTRIJA: Lučić, Rozenbihler 7, Baumgartner 7, Lovrić 7, Mihorl 8, Bluč 8,5, Bitići 8, Brandner 7 (od 46. Bevab 7), Mederner 7 (od 46. Gribek 7), Rašner 7, Grilič 7 ( od 57. Tišner 7).

FINSKA: Erikson 6, Sarinen 6,5, Mero 6, Valteri Stark 6, Ojala 6, Kamara 6, Vojtilanen 5, Taminen 6 (od 67. Jokinen), Hambo 6 (od 70. Sjoros), Vitiko 6, Hradecki 6,5.

Igrač utakmice: Markus Bluč