Pioniri Bana u derbiju bolji od Novog Pazara

Pioniri dva komšijska kluba u subotu popodne mnogobrojnim ljubiteljima fudbala na Gradskom stadionu u Raški, priredili su fudbalsku predstavu sa kojom se ne mogu podičiti mnogi seniorski klubovi. Bio je to duel dve prvoplasirane ekipe na tabeli, a pioniri Bana u više nego zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici savladali su vršnjake iz Novog Pazara rezultatom 3:2. Posle ove pobede dečaci trenera Vladana Đokovića preuzeli su vodeće mesto na tabeli, smenivši upravo subotnjeg protivnika. Oko 400 gledalaca uživalo je u prvom poluvremenu u uzbudljivom nadigravanju. Domaćin je poveo rano u 10.minutu gol je postigao Luka Čitlučanin. Nastavili su raščani sa napšadima, ali u 25.minutu glavni sudija Čolović dosudio je jedanaesterac za Novi Pazar, koji su gosti realizovali. Igrao se 33.minut kada su novopazarci u potpunosti prekrenuli rezultat i poveli sa 2:1. Pioniri Bana nisu pali, već su nastavili sa napadima i sedam minuta pre kraja uspeli su da izjednače takođe sa bele tačke. Siguran egzekutor bio je Aleksa Nedeljković. U drugom poluvremenu pioniri Bana su konstantno imali inicijativu, stvarali šanse, a do pobedonosnog pogotka stigli su u 75.minutu. Svoj drugi gol na meču postigao je Aleksa Nedeljković, lepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Pioniri Bana igrali su u sastavu: Nikola Premović, Nikola Stanišić, Aleksa Nedeljković, Milorad Obradović (Dimitrije Jolović), Luka Veljović, Vladimir Dakić, Lazar Marković (Strahinja Čamagić), Vukašin Terzić, Luka Čitlučanin, Veljko Knežević (Pavle Knežević), Filip Milović.

FAP 2 : 1 Čačak 94
Jedinstvo Putevi 0 : 5 Kiker
Vrnjačka Banja 0 : 2 Sloga (K)
Metalac (GM) 2 : 0 Javor
BIP 2 : 2 Budućnost
Bane 3 : 2 Novi Pazar
Bubamara 3 : 0 Sloga 1940