'Odbačeni' Paunović presudio bivšem klubu i treneru!

U derbiju 10. kola ekipa sa 'Livada' bez prvog strelca lige Vučićevića i standardnih Đorića i Petkovića dočekala 'nezgodne' komšije iz Dragosinjaca.

Malo toga se videlo u prvom delu meča, osim dve-tri odične šanse za tim iz Metikoša. Redom su propuštali šanse Veličanin Dalibor, Manić te danas 'za divno čudo' odlični Karović koji je u poslednje vreme često kritikovan zbog loše igre, tukao iz slobodnog udarca sa nekih 25m, golman Jedinstva odbija loptu do Manića koji šalje loptu pored gola gostiju. Gosti u najjačem sastavu nisu mogli da dodju do svoje igre pa sa su preskakanjem sredine terena preko isturenih Grubača i Biševca ne uspevaju da urade ništa konkretno tačnije ne upućuju nijedan šut u okvir gola. Utakmica sa dosta naboja i nervoze kao što se u komšijskom derbiju očekivalo. Inicijativa u drugom poluvremenu isplatila se u 60. minutu kada se u gužvi najbolje snalaze sve bolji Nešović koji nesebično asistira kapitenu Paunoviću za kojeg su gosti iz Dragosinjaca smatrali da je u ofsajd položaju, Paunović sam neometan šalje loptu pored golmana gostiju Markovića za veliku radost mnogobrojne publike na 'Livadama' a goste ostavio da bezuspešno protestuju kod danas vrlo dobrog Ostraćanin Stanka. Do kraja meča viđena odlična šansa Mitića koji sa nekih 12-13m upućuje jak ali neprecizan šut. Odbrana odradila odličan posao na utakmici (gosti nisu šutnulu u okvir gola za 90 minuta) predvođena iskusnim Ribaćem, odličnim Bakovićem i na bokovima Ilićem i Karovićem koji je svojim požrtvovanjem i zalaganjem, u jednom duelu dobio udarac i 'zaradio' posekotinu iznad desnog oka, ostao na terenu i nastavio kao da se ništa nije desilo. Na kraju sasvim zasluženo i nagrađen sa titulom igrača utakmice.

Igralište: 'Livade', Metikoši;
Gledalaca: 200; Sudija: Ostraćanin S. (Kraljevo); Strelac: Paunović 60' (Mlada krila)
Žuti kartoni: Veličanin D, Mitić (Mlada krila); Kosovac N, Pecić (Jedinstvo)

Jedinstvo: Marković Neb., Marković Nem., Milović, Pecić, Kosovac N., Simović (Pavlović), Majstorović (Vuković), Biševac, Grubač (Dimitrijević), Kosovac P., Tašić; Trener: Kosovac Slaviša

Mlada krila: Ristić, Ilić D., Karović, Barać, Baković, Ribać, Manić (Mitić), Ilić V., Veličanin D. (Veljović), Paunović, Nešović; Trener: Baković Jovica

Igrač utakmice: Karović Uroš (Mlada krila)

Vrnjci 1 : 1 Šumadija
Partizan 2 : 1 Napredak
Morava (S) 1 : 3 Čibukovac
Gruža 2 : 1 Tavnik