Opštinska liga Varvarin, pobeda FK Varvarina

U derbiju drugog kola, opštinske lige Varvarin, pred vise od 250 gledalaca, ekipa FK Varvarina, pod vodjstvom mladog trenera Vladimira Čabrića, je potpuno zasluženo savladala goste iz Pločnika, ekipu FK Gradac sa 2-0 (Jakovljević, A.Stojadinović). Ovom pobedom baskijci su ostvarili maksimalan učinak, pošto je u prvom kolu, na gostujućem terenu savladan FK Kiseljak takodje sa 2-0.
Prvih petnaestak minuta je obeležila rastrzana i nervozna igra sa obe strane. Od početka je ekipa FK Varvarina pokazala da je želja za pobedom ogromna pa su mladi momci iz Varvarina iz ogromne želje dosta grešili. Ekipa iz Pločnika je od početka pokazala da je defanziva njihova glavna preokupacija i da su u Varvarin došli sa željom da sačuvaju svoj gol. Nakon početne nervoze baskijci su povezali svoje redove i počeli da stvaraju šanse pred golom gostiju. Na žalost mnogobrojnih gledalaca napadački tandem Varvarinaca u ovom meču, A.Stojadinović i Petrović, je propustio par izglednih prilika u prvom poluvremenu. U odličnoj šansi u 37 minutu našao se i radilica domaćih, Pavlović, koji je traljavim udarcem još jednom pokazao da mu ofanziva nije jača strana. Treba napomenuti da je i levi bek FK Varvarina stvarao mnogo glavobolja gostima iz Pločnika, svoji čestim prodorima po levom boku i time opravdao nadimak ovdašnjih ljubitelja fudbala, Varvarinski Bejl. Ekipa Gradca u finišu prvog dela je imala odličnu priliku ali je mladi Radojković bio siguran, tako da se na poluvreme otišlo bez učinka napdača. Drugo poluvreme je počelo velikom ofanzivom domaćih, koji su nošeni podrškom sa tribina umalo i poveli u 49 minutu kada je razoran udarac N.Stojadinovića završio na prečki gostujućeg gola. Ofanziva se isplatila u 59 minutu kada nakon odličnog prodora mladog Djukica kroz sredinu odbrane gostiju, golman gostiju Ivanovic u kaznenom prostoru ruši Djukića, a sudiji Markoviću ne preostaje ništa drugo već da pokaže na belu tačku. Siguran egzekutor je Jakovljević i FK Varvarin zasluženo vodi sa 1-0. U daljem toku utamice Varvarinci su i dalje napadali ali bez mnogo uspeha. Na drugi gol se  čekalo sve do 76 minuta kada je ubojiti napadač baskijaca prosto pocepao mrežu golmana Ivanovića iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, i time postavio konačnih 2-0 za zasluženu pobedu i veliko slavlje na tribinama.