Gradištanci uspešni na premijeri pred svojim navijačima
26.08.2024 V. Jankov

Kapitenska igra Dimitrija Ilića - foto V. Jankov

Razigrani fudbaleri Vojvodine razgalili su srca svojih navijača na premijeri nove sezone, pogotovo u prvom poluvremenu, pa su aplauzom ispraćeni sa terena. A kako bi drugačije i bilo, kada je rival iz Paragova ispraćen sa četiti gola u svojoj mreži, a mogli su još koji poneti u gepeku autobusa kojim su doputovali.

Dimitrije Ilić je opravdao kapitensku traku na ruci i svojim prodorima je pravio dar – mar u odbrani gostiju. Kod prva dva gola je asistirao tako da Janković u 11. i Dabižljević u 16. minutu nisu mogli da promaše. Kad je visoki Rosić u 39. minutu, posle centaršuta Jankovića, povećao rezultat na 3:0, sve je bilo jasno.

U nastavku je domaćin i dalje napadao, ali im je, posle visokog vođstva, ponestala koncentracija i samo je rezervista Stanojević u 84. minutu prizemnim udarcem postavio konačan rezultat.

Vojvodina - Budućnost  4:0 (3:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 250. Sudija: Kristian Kerekeš (Subotica) 7. Strelci: Janković u 11, Dabižljević u 16, Rosić u 39. i Stanojević u 84. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Đekić (Vojvodina), Stokić (Budućnost).

Vojvodina: Vuković -, M. Marković 7 (od 59. Kisić 6,5), N. Marković 7, Vukolić 7 (od 62. Šibalić -), Brkić 7, Đekić 7 (od 76. Radosavljević -), Dabižljević 7,5, Kačavenda 7, Ilić 8 (od 76. Stanojević -), Rosić 7,5 (od 76. Kopre -), Janković 8.

Budućnost: Ivanović 5,5 (od 77. Ostojić -), Baćanov 5,5 (od 46. Radaković 6), Ignjatović 6, Milanov 6, Jelić 6, Ne. Trifunović 6 (od 58. Gajdobranski 6), Stokić 6 (71. O. Trifunović -), Nedeljković 6, Nen. Petković 6, Ikrašev 6, Milec 5,5 (od 46. Nem. Petković 6).