Laka pobeda "fenjeraša"
20.11.2023 V. Jankov

Braća Dabižljević - Lazar u prvom pčanu i Slavoljub dali su doprinos pobedi - foto: V. Jankov

Iako "fenjerdžije" na tabele vojvođanskog futsal karavana, Bečejci su lako i ubedljivo savladali goste iz Kačareva, koji su rezultatski parirali samo u prvih petnaestak miuta. Potom su momci sa Tise napravili seriju od 7:0, a da na golu gostiju nije bio pouzdani Matović visokoplasirani "kraljevići" bi se kući vratili još s više golova u mreži.  U poslednjih pet minuta trener Bečejaca Goran Strajnić pružio je šansu „junošama“, koji su sačuvali visoko vođstvo zahvaljujući sigurnim odbranama Sebastiana Karačonjia.

Posle ovakvog izdanja Bečejaca u okršaju sa visokoplasiranim rivalom, jasno je da im ne pristaje epitet "fenjerdžije" i u nastavku prvenstva moraće to da potvrde.

Bečej 2003 - Kraljevićevo 12:4 (5:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Đoka Simendić (Mol) 7 u Marko Popov (Zrenjanin) 7. Strelci: 1:0 Sel u 4, 1:1 Čučak u 6, 2:1 Ćulum u 8, 3:1 Ćulum u 9, 3:2 Čučak u 12, 4:2 S. Dabižljević u 17, 5:2 Sel u 18, 6:2 Ćulum u 21, 7:2, S. Dabižljević u 22, 8:2 Vorgučin u 23, 9:2 L. Dabižljević u 27, 10:2 Prkosovački u 32, 10:3 Jankov u 36, 11:3 L. Dabižljević u 37, 11:4 Sel (autogol) u 39, !2:4 Majkić (autogol) u 40. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 3 (2+1), Kralevićevo 2 (2+0).

Bečej 2003: VADASKI (8 odbrana) 7, S. DABIŽLJEVIĆ 8, ĆULUM 8, VORGUČIN 7,5, ĐUKIĆ 6,5, Karačonji (10 odbrana) 8, L. Dabižljević 7,5, Sel 7,5, Prkosovački 7, Segedinski 6,5, Vukmirović 6,5.

Kraljevićevo: MATOVIĆ (10 odbrana) 7, JANKOV 6,5, STOLJKOVIĆ 6, STOJANOVSKI 6, ČUČAK 7, Zlatanović -, Majkić 6, Zlatanović 6.