Igrači i ocene
  • Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Izveštaj utakmice
Somborci lak zalogaj za Gradištance
20.10.2019 V. Jankov

Oni su uknjižili rekordnu klupsku pobedu u vojvođanskoj konkurenciji

Najstariji klub imena Vojvodina zabeležio je svoju najubedljiviju pobedu u vojvođanskoj ligi. A što rezultat nije dvocifren, krivci su domaći fudbaleri, jer su u nekoliko navrata bili brzopleti, u drugom minutu je šut Stefanova zaustavila stativa, a i golman gostiju Zorić imao je par uspešnih intervencija. Ipak, najveći razlog leži u tome da je trener Voše Lazar Dabižljević u poluvremenu izvukao iz igre do tada izuzetno raspoloženog četvorostrukog strelca Nenada Kudrića.

Stiče se utisak da se pobednik znao još prilikom sastavljanja protokola, jer su Somborci u zapisniku među rezervama imali samo rezervnog golmana. Ali, domaći nisu čekali da se gosti umore, već su ih odmah  načeli. Nenad Kudrić jebio izuzetno raspoložen, i upetom minutu se već dva puta upisao u listu strelaca, pa je u 20. minutu umesto da gurne loptu u praznu mrežu proigrao slobodnog Bečanovića, a ovaj je šutirao kraj gola. Onda je „snajperista“ Gradištanaca u 33. minutu posle solo prodorapostigao het-trik, a u 42. minutu je petom poslao loptu u mrežu za 4:0.

 

U nastavku su domaći imali inicijativu i preko brzonogog Novaković nekoliko puta probili po desnoj strani, ali njegovo neiskustvo je učinilo svoje i nijese upisao u listu strelaca. Miodrag Pelengić je u 66. minutu zatresao mrežu i na drugoj strani igrališta, pošto se dobro snašao i odbijenu loptu posle šuta Vejina poslao iza leđa nemoćnog Zorića, a konačan rezultat postavio je kapiten gostiju Lakić autogolom u 71. minutu. Očito zadovoljni, Gradištanci više nisu kidisali ka golu gostiju i sve je mirno privedeno kraju.  

Vojvodina - Radnički   6:0  (4:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe TapavicaDžoja“. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Milešević (Bačka Palanka). Strekci. N. Kudrić u 3, 5,33. i 42, Pelengić u 66. i Lakić u 71. (autogol) miutu za Vojvodinu. Žuti karton: Đukanović (Radnički).

Vojvodina: Milovanov 7, Vejin 7, Bilbija 8, D. Kudrić 7, Bečanović 7, Jelić 7,5, M. Mihajlović 7 (od 65 Šakoli -), Pelengić 7,5, Bubanja 7,5, N. Kudrić 9 (od 46. Novaković 7), Stefanov 7 (od 61. Marković -)

Radnički: Zorić 6, Mitrović 5, Erdei 5, Lakić 5, N. Tevanović 5, Martinović 5, S. Tevanović 5, Zorica 5, Asan 5, Lukić 5, Đukanović 5.

Međusobne utakmice
2020-2021
21.03
15:00
Vojvodina (BG)
Radnički (S)
6
0
30.08
16:30
Radnički (S)
Vojvodina (BG)
1
2

2019-2020
20.10
15:00
Vojvodina
Radnički
6
0

Uporedni rezultati

Vojvodina
 
Radnički
Ukupno (Domaćin) Ukupno (Domaćin)
3 (2) Broj utakmica 3 (1)
3 (2) Broj pobeda 0 (0)
0 (0) Broj nerešenih 0 (0)
0 (0) Broj poraza 3 (1)
14 (12) Dati poeni 1 (1)
1 (0) Primljeni poeni 14 (2)
+13 (+12) gol razlika na utakmicama -13 (-1)
100% (100%) Uspešnost 0% (0%)
XS SM MD LG XL XXL