JoÅ” jedna pobeda "Gromova" - Nexe - Steaua 28:23

20.10.2018 MiloÅ” Jovanović

Večeras u ispunjenoj dvorani Osnovne Å”kole kralja Tomislava NaÅ”ice, Gomovi su ostvariliĀ petu pobedu u SEHA GAZRPOM ligi protiv ekipe Steaua iz BukureÅ”ta.

U prvom poluvremenu igralo se čvrsto i borbeno te ekipa Nexe-a nije uspevala odmah daslomiĀ protivnika i ima viÅ”e od dva gola razlike. Nakon velike bitke na poluvreme se otiÅ”lo rezultatom 12:11. U nastavku utakmice i dalje se vodila teÅ”ka borba, ali ekipa Nexe-a ipak uspeva malo po malo povećavati razliku i u desetomĀ minutuĀ drugog poluvremena prvi putĀ je pet golova razlike za Nexe 21:16. Steaua se i dalje opire i uspeva povremeno smanjiti na tri razlike, ali naÅ”ičkiĀ Gromovi ne dopuÅ”taju iznenađenje i utakmica zavrÅ”ava s pet razlike 28:23.

Ovom pobedom ekipa RK Nexe se učvrstila na trećem mestu SEHA lige te ima 15 bodova kao i ekipe Vardara i PPD Zagreb.

Sledeću utakmicu u SEHA ligi naÅ”ičkiĀ Gromovi igraju u NaÅ”icama u sredu 31.10. 2018. protiv ekipe Vojvodine.

SEHA GAZPROM liga 6. kolo

RK NEXE ā€“ RK STEAUA 28:23 (12:11)

ŠD OŠ kralja Tomislava NaŔice

Gledaoci:Ā 2170

Sudije: Nenad Nikolić i DuÅ”an Stojković (Srbija)

Delegat: Marjan Nachevski (Makedonija)

RK NEXE:
Å ipić 4, Gadža 1, Leban, Eter 4, Zrnić 1, Mrđenović, BariÅ”ić Jaman 1, Car (6 odbrana), Buvinić 4, Radovanović (3 odbrane), Vida 2, Lončar 3, Lavrič, Tomić 1, Celebi 1, Vozab 6
Trener: Hrvoje Horvat

RK STEAUA:
Rapciuga 3, Stavrositu 2, Johannson 4, Becheru, Babasafan (4 odbrane), Fiorea 5, Constantina 2, Vegar 7, Kedzo, Meria (1 odbrana)
Trener: Laufceac Stefan

SEDMERCI: Nexe 5/5 (Vozab 5/5), Steaua 3/3 (Stavrositu 1/1, Florea (2/2)

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Gadža, Mrđenović, Lavrič, Tomić), Steaua 2 minuta (Johannson)