Lokanj startovao pobjedom u komšijskom derbiju

Prvo kolo Regionalne lieg, grupa "Istok" obeležio je komšijski derbi između FK "Lokanj" i FK "Trnovica". Zahvaljujući boljoj fizičkoj spremnosti, pobjeda je pripala domaćinu, iako su i gosti imali svoje prilike da ostvare povoljniji rezultat. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već u petom minutu poveo golom Dalibora Mićića, koji je ispratio odbijenu loptu posle udarca Simića. Do kraja poluvremena gosti su mogli do izjednačenja preko Dejana i Zdravka Mićića, ali su njihovi šutevi završili pored gola. Najbolju priliku za domaćina u prvom poluvremenu imao je Pantić. Drugo poluvrijeme gosti su otvorili napadačkom igrom, što im se moglo osvetiti da su malo precizniji bili Simić, Đukanović i Marković koji propuštaju odlične prilike. Na 2:0 povisio je Pantić koji je iskoristio grešku golmana Đokića u 69. minutu i tako postavio konačan rezultat.

- Najvažnije u ovakvoj utakmici bilo je uzeti startna tri boda, jer nam je u goste došla jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi. Dobro smo odradili pripreme što nam se isplatilo već u prvom kolu. Mojim saigračima čestitam na pobjedi, a gostima se zahvaljujem na fer i korektnom ponašanju na terenu i van njega. Momci iz Trnovice su pokazali da su veliki i kada izgube, što je odlika velikih i ozbiljnih ekipa. Želim im sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo sledećem protivniku - rekao je najbolji pojedinac utakmice Željko Marković.

Lokanj - Trnovica 2:0 (1;0). Strijelci: 1;0 D.Mićić (5), 2:0 Pantić (69). Igralište: FK Lokanj, Lokanj. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Makarić (Bijeljina) Pomoćnici: Boško Lazić (Zvornik), Bojan Tojić (Bijeljina) Delegat: Jovan Maksimović (Bijeljina). Žuti kartoni: Simić, A.Mićić, Mar.Đurić (Lokanj) D.Mićić, Z.Mićić (Trnovica) Igrač utakmice: Željko Marković (Lokanj)

LOKANJ: Cvjetković, Vuković (od 66. A.Mićić), Vidić, Mar. Đurić, Bojanić, Jovanović, Simić, Pantić, Mir.Đurić (od 46. Đukanović), Marković, D.Mićić (od 46. Zeljko). Trener: Zoran Đukanović.

TRNOVICA: Đokić, N.Mićić, B.Simić (od 76. Pantić), Mitrović, Čonjić, Z.Mićić, M.Simić, M.Perić (od 46. Milošević), N.Perić (od 53. Filipović), D.Mićić, Gutalj. Trener: Milenko Milošević.