Turbina sa penala savladala Žarkovčane

Vreočani su nastavili seriju dobrih rezultata u Srpskoj ligi „Beograd“ i minimalnom pobedom nad Žarkovčanima zadržali mesto u gornjem domu. Utakmicu je obeležilo slabo suđenje Gorana Bogićevića, koji je prestrogo podelio tri crvena kartona - dva domaćem timu i jedan gostima. Tokom većeg dela susreta, igralo se rovovski na sredini terena, sa čestim šutevima prema sigurnim golmanima, Đuriću i Dejanoviću. Pobednik je odlučen u 45. minutu posle dosuđenog penala u korist Turbine, siguran sa bele tačke bio je Igor Stojanović i zatresao mrežu Žarkova. U nastavku, izmene koje je načinio šef stručnog štaba gostiju, Slobodan Živković, nisu urodile plodom, dok su Vreočani još par puta šutirali na gol rivala, ali su bili neprecizni.

TURBINA - ŽARKOVO 1:0 (1:0) Strelac: I. Stojanović (iz penala) u 45. minutu. Gledalaca: 250. Sudija: Goran Bogićević. Žuti kartoni: Babić (Turbina), Bojović, Petković, Simić, Savković (Žarkovo). Crveni kartoni: Potkozarac u 28. i Babić u 78. minutu (Turbina), Dabić u 45. minutu (Žarkovo). Igrač utakmice: Igor Stojanović.

TURBINA: Đurić, Simunović, D. Stojanović, Lazarević, Jaćimović, Kanjevac (od 46. Spasić), Petković (od 87. Mitrović), Babić, I. Stojanović, Stevančević (od 43. Živanović), Potkozarac.

ŽARKOVO: Dejanović, Filipović, Simić (od 84. Savković), Vico, Ranđić, Šipčić, Petković, Garić, Srećković (od 53. Krstonijević), Bojović (od 78. Mladenović), Dabić.