MFL Sombor : Elez startovao pobedom na klupi Metalca

Nikola-Nino Elez novi trener somborskih metalaca startovao je pobedom na klupi novoga kluba. Pobedom od 3:0 OFK Metalac je prekinuo seriju loših rezultata na svom igralištu kraj pruge u Somboru i gostima iz Ratkova naneo i drugi poraz  u međusobnim susretima u ovom prvenstvu. Današnji susret imao je dva različita poluvremena, prvo, u kome su gosti bili potpuno ravnopravni takmac, i drugo, gde je domaćin, potpunim preokretom u igri srušio ambicije gostiju ,da se iz ovoga susreta vrate ne poraženi. Istini za volju, gosti su pali u samom finišu, jer su tada fudbaleri domaćina slomili njihov otpor i postigli dva gola.

Domaćin je ovaj susret započeo sa tri igrača na klupi,a u prvoj jedanaestorici je falilo nekoliko igrača na koje trener Elez ozbiljno računa. U prvom redu nije bilo Grahovca i Vukelića,a još su nedostajali Curnić, Nikolić, Bačić, Vulić i Stričević. Početak susreta protekao je u obostranom ispitivanju, i ravnopravnoj igri sa malo šansi i na jednoj i na drugoj strani.Gosti su dobro odolevali i činilo se da su došli da odigraju bar nerešeno sa ekipom koja je jesenas nanela najteži poraz ratkovčanima na njihovom terenu u Ratkovu (0:4) Nastavak susreta  u potpunost je pripao domaćim fudbalerima, koji su osmišljenom  i konkretnom igrom sve češće opsedali gol Kneževića. U 61 minuti, lepo proigran Komušanac je doveo domaće u vođstvo od 1:0, a minuti u nastavku su nagoveštavali i povećanje vođstva. U zadnjem minutu regularnog dela , posle kornera, kapiten Subotić je odbijanac poslao u mrežu za 2:0 , a uporni Jukić je ukrao jednu loptu i lepo uposlio Halasa za potpuni trijumf domaćih.Fer i sportsko ponašanje fudbalera na današnjoj utakmici pratilo je i dobro suđenje sudijske trojke koju je predvodio Jovica Jerilović iz Apatina, a prekršaji za koje su dodeljene javne opomene trojici fudbalera, učinjeni su u žaru borbe.

OFK METALAC - RADNIČKI 1918   3:0 (0:0)

Sombor,16. marta 2014 godine. Igralište pored pruge.Gledalaca 50. Sudija Jerilović(Apatin). Pomoćnici Kesler (Sombor)i Čugalj (Apatin)Delegat Jakšić (Sombor) Strelci : Komušanac u 61, Subotić u 90 i Halas u 90+3. za OFK Metalac . Žuti kartoni : Kljajić(OFKMetalac) Ivović i Vajs (Radnički) Crveni kartona nije bilo.

OFK METALAC:Mirosavljević, Trbojević(Atlić), Halas, Milenković, Subotić, Kljajić, Jukić, Kovačević, Komušanac,Joka i Sabo(Pačirski)

RADNIČKI1918: Knežević,Vajs, Vujakin, Pavlović, Štulić, Radojčić(Štrbac), Ivović, Mušikić, Milovanović, Gvozdenović(Kesić), i Novović