Dunav startovao pobedom

Košarkaši Dunava uspešno su startovali u novoj sezoni Prve muške regionalne lige Sever. U prvom kolu Dunav je na domaćem terenu savladao ekipu Mladosti iz Bačkog Jarka rezultatom 72:65 (21:16, 17:19, 15:16, 19:14). Utakmica je svih 40 minuta bila uzbudljiva i neizvesna a iako su domaći košarkaši bili u prednosti tokom većeg dela utakmice, pobednik se nije znao do poslednjeg minuta. Trener Milorad Gajić je u igru uvodio svih 12 igrača koje je večeras imao na raspolaganju.

Ni večeras, kao ni u većini pripremnih utakmica, Dunav nije nastupio u najjačem sastavu zbog povreda. Vrlo važna pobeda na početku sezone koja će sigurno puno uticati na samopouzdanje igrača za nastavak takmičenja. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba.

U narednom kolu košarkaše Dunava očekuje jož teži protivnik kada gostuju u Sremskoj Mitrovici ekipi Srema. Prvog takmičarskog dana za mlađe kategorije za Dunav su nastupili Mlađi pioniri, Pioniri i Kadeti. Ostvarene su dve pobede i poraz.

Mlađi pioniri Dunava su na gostovanju ubedljivo savladali ekipu Vojke rezultatom 22:50 (05:18, 03:13, 08:10, 06:09). U narednom kolu Mlađi pioniri ponovo gostuju i to ženskoj selekciji Stare Pazove. Pioniri su poraženi u prvom kolu na gostovanju u Rumi. Domaća ekipa Ru Koš je slavila rezultatom 81:75 (25:18, 24:16, 20:21, 12:20).

U narednom kolu Pioniri na svom parketu dočekuju Omladinac. Kadeti Dunava savladali su vršnjake iz Inđije, ekipu Železničara rezultatom 87:83 (16:15, 20:19, 20:21, 31:28). U sledećem kolu Kadeti gostuju u Sremskoj Mitrovici ekipi Srema.