Preporod
Novi prvak Subotičke lige oprostio se od navijača pobedom
03.06.2019 V. Jankov

Novi vojvođanski ligaÅ” Vojvodina iz Bačkog GradiÅ”ta s peharom

Imajući u vidu da su dva kola pre kraja postali prvaci Subotičke lige, GradiÅ”tanci su poslednju utakmicu u sezoni pred svojim navijačima počeli svečarski. Posle dva pehara u kup takmičenju, predsednik PFS Subotica Nenad Nikolić uručio je kapitenu Vojvodine Bojanu Bilbiji i pehar za osvojeno prvo mesto u Subotičkoj ligi, a gosti iz Bačkog Dobrog Polja cveće i poželeli im da se ne vraćaju iz vojvođanske lige.

Å to se utakmice tiče, ona je, bar za GradiÅ”tance, imala revijalni karakter. Tako su i uÅ”li u igru. Bez mnogo žara, dozvolili su gostima da u 22. minutu preko Vrekića dođu u prvu priliku, ali je Milovanov bio siguran. Minut kasnije uzvrati je JuÅ”ković, a Igor Bajić je odbranio Å”ut. U 27. minutu je VukovićŔutirao iz punog trka kraj istrčalog golmana, ali i pored gola. I kad su svi očekivali da će na odmor otići najnepopularnijim rezultatom, prvi ā€žsnajperistaā€œ Subotičke lige Nenad Kudrić je Å”utirao i uz pomoć Nikitovića lopta je zavrÅ”ila u mreži gostiju.

Prvi napad domaćina u nastavku Vladimir Mihajlović je materijalizovao golom za 2:0, ali pet minuta kasnije Zdravko Bajić je preciznim Å”utem smanjio na 2:1. U 68. minutu je Vrekić propustio joÅ” jednu izglednu priliku, ali četiri minuta kasnije nije korpulantni Peković za 2:2. Nenad Kudrić je u 79. minutu idealno ubaciopred golgostiju, gde je utrčao omaleni JuÅ”ković i bilo je to 3:2. NajlepÅ”i momenat utakmice odigrao se u 87. minutu. Radulović je izvrsno proigrao u prazan prostor Nenada Kudrića, koji je u trku obiÅ”ao istrčalog golmana i onda petom u stilu brazilskih majstora poslao loptu u mrežu, čime je stigao do golgeterske ā€žkote 30ā€œ. Ali, to nije kraj ā€žgolijadiā€œ. Vuković je u 89. minutu izvrsno proÅ”ao po levoj strani i joÅ” bolje zakucao loptu u suprotan ugao, a onda je mlađani Novaković u nadoknadi vremenapostavio konačnih 5:3.

Vojvodina ā€“ SutjeskaĀ Ā  5:3Ā  (1:0)

Bačko GradiÅ”te: IgraliÅ”te u SRC ā€žÄorđe Tapavica Džojaā€œ. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Vrana (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 45. i 87, V. Mihajlović u 47, JuÅ”ković u 79. Novaković u 90+2 za Vojvodinu, a Z. Bajić u 53, Peković u 72. i Vuković u 89. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Pelengić(Vojvodina), LopuÅ”ina (Sutjeska).

Vojvodina: Milovanov 6,5, Vejin 6,5 (od 65. Erdeljan -), D. Kudrić 6,5, Popović 6,5, Bilbija 7,5, Janković 7, JuÅ”ković 7, Radulović 7, Pelengić 6,5 (od 80. Novaković -), N. Kudrić 8, V. Mihajlović 7 (od 62. M. Mihajlović -)

Sutjeska: I. Bajić 6,5, Z. Bajić 6,5, M.Bajić 6 (od 77. Delić -), Drinčić 6, Nikitović 6 (od 58. Pejić 6), Jakić 6, LopuÅ”ina 6,5, Berklović 6, Vrekić 6 (od 79. Žugić -), Peković 6,5, Vuković 7.