Spartak ŽK
Rad
Internacional
Zvezdini omladinci ponovo na pobedničkom putu

Posle dva uzastopna poraza omladinci Zvezde su u utakmicu protiv Radničkog ušli rešeni da zabeleže pobedu i ostanu u trci za šampionskom titulom.

Ekipa je bila hendikepirana odsustvom dva reprezentativna špic igrača i dok je Burmaz već duže vreme povređen, Kupusović je iz taktičkih razloga ostao na klupi, a napad je predvodio Ričard Odada. To se pokazalo nedelotvornim, jer je Zvezda u prvom poluvremenu bila nemoćna da probije čvrst oklop Nišlija.

Gosti su prvi pripretili u 11. minutu kada je posle lepog centaršuta najviši u skoku bio Velinov, ali je loptu glavom sa 7-8 metara poslao iznad prečke. Revanširao mu se krilo domaćih Novaković u 26. minutu kad je loptu, takođe posle udarca glavom, poslao kraj stative Nišlija.

Pokušavali su igrači Zvezde na sve načine da se približe golu, ali sve što su uradili je par šuteva sa nekih 20 do 25 metara, a najopasniji je bio udarac Jočića u 37. minutu kada je loptu zamalo poslao kraj stative.

Treba dodati da je vetar koji je konstantno duvao dosta uticao na kvalitet igre. Pomoć vetra je pokušao da iskoristi Nišlija Mladenović u 41. minutu kada je šutirao iskosa i za samo par santimetara poslao loptu pokraj gola Gordića.

U drugom poluvremenu je trener Puača izmenama želeo da razdrma ekipu i to mu je uspelo. Krenuli su Zvezdaši agilnije u napade i već u 5. minutu nastavka je Jočić opasno zapretio kada je iz izgledne prilike propustio da postigne pogodak. Što je tada propustio, nadoknadio je u 79. minutu kada je na centaršut Velikića izvanredno odreagovao i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Ilića.

Zvezda kao da je zbacila okove i tek tada je nastavila sa atacima, a Radnički se još više zabunkerisao. Veliki broj šansi i poluprilika Zvezdini omladinci imaju do kraja, a vredi istaći lep poluvolej Jočića u 81. minutu, na divan centaršut danas neumornog Stojanovića, ali se golman Nišlija istakao lepom intervencijom.

Primetno je bilo da su dva prethodna poraza dosta loše psihološki delovala na igrače Zvezde, ali je za njih najbitnije, tri upisana boda na svoj konto. Sledi pauza do 1. maja kada Zvezda gostuje Dinamu u Pančevu, dok Radnički dočekuje Inđiju.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 1:0 (0:0)
STADION: Rajko Mitić - iza južne tribine. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Jovčić Jovan. STRELAC: Jočić 79.min (Crvena Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Milisavljević, Stajić, Adžibaba, Savić, Eraković, Novaković, Stojanović, Odada (Velikić), Jočić (Baić), Ajdinović (Kupusović).
RADNIČKI NIŠ: Ilić, Stefanović (Ivečić), Al.Stamenković, Krstić (Babić), Nedeljković, N.Petrović, Ristić (M.Stamenković), Velinov (An.Stamenković), Sekulić, Mladenović, V.Petrović (M.Petrović).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena Zvezda Radnički (N)