SPD Radnički
Spartak (S)
Kragujevčani izjednačili protiv Ribnice
14.03.2009 wienerliga.org

Radnički Kredi banka je uspela da slavi protiv Ribnice u drugom meču polufinala plej.ofa, pa je sada rezultat u seriji izjednačen na 1:1. Naredna dva meač će biti na programu u Kraljevu, a ukoliko bude bilo potrebno majstorica će biti igrana u Kragujevcu.

Sve do rezultata 15:14 u prvom setu Kraljevčani su držali priljučak sa domaćinom, a onda je usledila najpre mini serija od tri poena na servis Harija Nakovskog, na šta su se zatim dobrim servisima nadovezali Nenad Simeunović i Vladimir Čedić za 21:16. Posle toga bilo je izvesno da će domaćin osvojiti prvi set u polufinalnoj seriji.
Gosti su i u drugom setu pružili veliki otpor, a prvi su do tri poena prednosti ipak došli Kragujevčani 17:14 posle kontre Nikole Gjorgieva. Međutim, već posle sledećeg poena dogodilo se nešto što je odredilo dalji tok meča, a možda i finalistu.
Naime, pri rezultatu 17:15 za Radnički u drugom setu, sa bolnom grimasom na licu na parketu se zbog povrede zgloba našao najbolji srednji bloker Ribnice Mirko Radević, koji se do kraja više nije vraćao na teren. Umesto njega u postavu je ušao nedovoljno iskusni Slobodan Milovanović. Ukoliko je povreda ozbiljnije prirode, nema sumnje da će to biti veliki, verovatno i nenadoknadiv hendikep za Kraljevčane.

Šok posle Radevićeve povrede osetio se u igri Ribnice. Radnički je vezao dva poena i poveo 19:15, posle čega su gosti nisu uspevali da se spuste ispod dva poena zaostatka.
Treći set bio je samo formalnost, obzirom da su se izabranici Slobodana Kovača potpuno razigrali i razleteli po terenu. Na momente egzibicionom igrom, vratili su dug svojim navijačima za u najmanju ruku bledu predstavu u prvom meču. Već na drugom tehničkom tajmautu imali su prednost od šest poena, pa povratka za goste nije bilo.

Serija se sada seli u Kraljevo, gde će Ribnica pred svojim navijačima pokušati da u naredna dva meča iskoristi brejk iz prvog meča iz Kragujevca i pronađe put do finala.
Slobodan Kovač, trener Kragujevčana, posle meča je istakao:
Ovo je definitivno bila mnogo bolja naša utakmica od prvog meča. Pristup je bio mnogo drugačiji i to se odmah osetilo i na rezultatu. Bilo je straha, ali sam zadovoljan sam što smo uspeli budemo jaki u glavi. Kada se sa adrenalinom uđe u meč, onda je sve mnogo drugačije.
Boško Mačužić, strateg Ribnice rekao je:
Utakmica je slična prvoj, samo što su uloge zamenjene. Oni su dominirali, igrali zaista sjajno u odbrani, vrlo dobro u prvom napadu. Ono što može da raduje je što imamo sledeća dva meča u Kraljevu, gde ćemo pred svojom publikom pokušati da iskoristimo ovu pobedu iz Kragujevca.

Radnički Kredi banka – Ribnica 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Predrag Balandžić (Beograd). Trajanje meča: 72 minuta. Rezultat u seriji: 1:1.
Radnički Kredi banka: Duduj 8, Simeunović 13, Nakovski 5, Ilić, Čedić 11, Gjorgiev 13, Pantelić (libero), Jovanović 1, Stevanović. Nisu igrali: Perović, I. Ivović, J. Ivović. Trener: Slobodan Kovač.
Ribnica: Gavrilović 6, Đorđević 11, Mijalković 4, Kovačević 9, Bićanin, Radević 6, Jović (libero), Milovanović 6. Nisu igrali: Borovnjak, Radivojević, Lazarević, Mrdak. Trener: Boško Mačužić.