Radan
Timok
Sloga (D)
Bez golova u niškom gradskom derbiju

Jako malo kvalitetnog fudbala i mnogo žutih kartona je viđeno u subotnjem gradskom derbiju u Durlanu gde je domaćin Sinđelić remizirao sa Carom Konstantinom - 0:0.

Po izuzetno jakom suncu na stadionu Sinđelića glavni sudija meča Dušan Miladinović imao je mnogo posla da smiri nervozne fudbalere oba tima, koji su češće ulazili u raspravu sa njim i protivničkim igračima, nego što su bili skoncentrisani na igru i dešavanja na terenu. Mladi arbitar podelio je ukupno 12 žutih kartona, od čega 8 gostima i 4 domaćim igračima.

Loš kvalitet fudbala u Durlanu; foto: L. M.

Nekoliko stotina gledalaca moglo je za 90 minuta da vidi tek nekoliko šansi ispred oba gola. Sinđelić je najveći deo meča dominirao posedom lopte, ali nije bilo završnog pasa, dok su se “carići” opredelili za defanzivniju igru i čekali kiks protivnika kako bi zapretili iz kontri.

Oba tima su imala po jednu izglednu šansu za gol. Na samom početku, u 7. minutu, domaćin je mogao do prednosti preko Mladena Stoiceva. Strahinja Petrović je uputio odličan centaršut na peterac, pronašao gorostasnog centarfora između 2 štopera, ali je on loše udario loptu glavom i šutirao pravo u golmana Perića.

To je bila jedina prilika za čitavo prvo poluvreme. Sinđelić je uglavnom napadao po desnoj strani, preko Petrovića i Stamenkovića, ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

U nastavku, po jedna prilika na obe strane. Ponovo je Stoicev imao šansu, sa 15-16 metara je šutirao snažno, ali lopta nije išla dovoljno u stranu, pa je golman Perić refleksno intervenisao i odbranio svoj gol.

Mogli su i gosti do gola u jednom od poslednjih napada na meču. Posle velike gužve u šesnaestercu domaćina, lopta je došla do Marka Brankovića, ali je njegov udarac sa 10 metara izblokirala odbrana Sinđelića, pa je lopta završila u korneru.

Podela bodova ne odgovara nijednoj ni drugoj ekipi. Posle nekompletnog 8. kola Sinđelić je pao na 4. mesto i ima 14 bodova, dok je Car Konstantin i dalje 11. sa 10.

U narednom kolu Sinđelić gostuje Radanu u Lebanu, a Car na svom terenu na Bubnju dočekuje sokobanjski Ozren.