Radnik
Voždovac
Radnički
Preokretom do pobede

U prvom kolu novog šampionata Srbije, Radnički je preokretom stigao do pobede i pokazao da evropske ambicije nisu bez osnova.  Večeras je na Čairu gostovala ekipa Čukaričkog i posle 11. utakmice zaredom potvrdila status “stalne mušterije” niškom Radničkom.

U prelepom ambijentu pred oko 5000 gledalaca, ali po teškom i sparnom vremenu, obe ekipe su prikazale dopadljiv fudbal. Publika je videla 3 gola, sijaset šansi, pogodjenih okvira gola i dobrih odbrana golmana.

Nakon početne inicjative Radničkog i stvorenih nekoliko izglednih šansi domaćih, utakmica je ušla u mirniji tok i igralo se uglavnom na sredini terena. U medjuvremenu su gosti u 23. minutu izveli kontranapad opasan po gol Nišlija, ali je Konovalov bio na visini zadatka i odbranio šut Matića.

U 43. minutu-0:1. Matić je izveo korner, uputio loptu ka prvoj stativi, a tu je najviši u skoku bio dojučerašnji igrač Radničkog Marko Tomić, zahvatio je glavom i smestio iza leđa Konovalova. To je ujedno bio i rezultat poluvremena.

Početak drugog poluvremena je obeležio atak domaćih ka golu “brdjana” u želji da preokrenu rezultat. Sve teže je bilo odbrani gostujućih fudbalera da zaustave napade Stojanovića, Mrkića, Jovanovića, pa su u nekim trenucima pribegavali i nedozvoljenim sredstvima ne bi li to učinili. Zbog nekoliko učinjenih uzastopnih faulova, fudbaler Čukaričkog Regan je u 68. minutu dobio drugi žuti karton na utakmici, a samim tim i isključenje.

Brojčanu prednost na terenu ekipa Radničkog je materijalizovala u 75. minutu. Kapiten Jovanović je odlično uposlio Miloša Petrovića, ovaj je još bolje šutirao iz prve , a golman Stevanović nije uspeo da ukroti taj udarac. Samo je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Marko Mrkić i poslao je u mrežu. Radnički je izjednačio -1:1.

Igrao se 84. minut utakmice. Pavkov je izborio „slobodnjak“ na nekih 16-17 metara od gola Stevanovića. Loptu je namestio Saša Stojanović i velemajstorskim udarcem prebacio živi zid i poslao loptu u gornji desni ugao gola golmana Stevanovića. Erupcija oduševljenja – Nišlije su u 84. minutu povele 2:1.

Do kraja utakmice fudbaleri Čukaričkog su mogli do boda, ali je Mašović u izglednoj situaciji bio neprecizan, šutirao je glavom pored gola.

RADNIČKI NIŠ – ČUKARIČKI 2:1 (0:1)