Bledo izdanje Partizana u Junkovcu

Ekipa Junkovca je u okviru 32 kola Šumadijske okružne lige na svom terenu savladala Partizan iz Darosave sa 2: 0. Bio je ovo derbi donjeg dela tabele u kome su se Junkovčani bolje snašli i ranim golovima osvojili tri boda. Po lepom vremenu i pred 100-tinak gledalaca, vodila se prava rovovska borba. Prvu priliku imaju gosti u 7. minutu, kada je Tolić ušao sa leve strane u kazneni prostor i umesto da šutira, pokušao driblinzima da nađe još boljiu poziciju ali je izgubio loptu. U 18 minutu preoštar start na igrača gostiju od strane domaćeg igrača Spasića, ali sudija Radunović mu pokazuje samo žuti karton. U 20. minutu posle slobodnog udarca domaći tim stiže do vođstva. Ubačena lopta sa 35 metara u srce kaznenog prostora, odbrana gostiju skamenjena ali ne i Lazarević i glavom šalje loptu u gornji levi ugao. Veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Samo pet minuta kasnije iz slične situacije domaćin postiže i drugi pogodak. Ubačena lopta sa desne strane, u skoku je kratak kapiten gostiju Tešić, lopta dolazi do Milića koji gađa ponovo levu stranu nemoćnog Dragovića. Junkovac stiže do kapitalne prednosti i do kraja prvog dela uspeva i da sačuva.

u drugom delu ponovo gosti imaju lepu priliku. Loptu je na 25 metara prihvatio Tolić, uspeva da prevari svog čuvara, upućuje šut u desni ugao ali je Babić skratio ugao i uspeo loptu da odbije u polje. Lepa prilika otišla je u nepovrat. Domaći tim se malo povukao i prepustio blagu terensku inicijativu gostima, ali napadači Partizana to nisu iskoristili. Pokušao je Kačarević u dva navrata udarcima sa distance u 63 i 75. minutu ali je bio neprecizan. I domaći su pokušali preko Spasića u 68, Milića u 74 i Miljkovića u 88. minutu ali su šutevi završavali pored gola. Gosti su danas bili oslabljeni ne igranjem N. Filipovića, Milićevića, Gerasimovića, M. DišićI. Arsenijevića, I. Petrović i Uroša Tomašević, koji je povređen ipak pošao sa ekipom. Ovim se ne želi umanjiti pobeda domaće ekipe, ali je sigurno razlog bledog izdanja gostujuće ekipe.

Sudijska trojka u celini  nije loše obavila svoj posao, ali im ide na dušu nešto oštrija igra domaćih igrača. Uz mnogo oštrih startova, samo su opomenuta dva domaća igrača što nije prava slika sa terena.

JUNKOVAC - PARTIZAN   2: 0  (2: 0)

Junkovac-Strelci: 1: 0 Lazarević u 20, 2: 0 Milić u 25. minutu. Igralište u Junkovcu, Gledalaca: 100. Sudije: Srećko Radulović(Vučić), Nikola Bakić(Bošnjane)Nenad Milić(Rača). Delegat: Goran Stanić(Gruža) Javne opomene: A. Spasić, Novaković(Junkovac)Tešić, Gajić, Kačarević(Partizan).

Junkovac: Babić, Milivojević, Ivanović(od 77 Miljković), Janković, Andrić, Novaković, Lazarević, Milanović, Milić(od 85 Matić), A. Spasić, Mitrović(Topalović).

Partizan: Dragović, A. Gajić (od 30 D. Ranković), Tešić, L. Pavlović (od 89 U. Tomašević), Jakšić, Tolić, Teofanović, Spasojević, Kačarević, Brajović.

Bare 0 : 2 Šatornja
Banja 1 : 1 Bokanja
Lepenica 2 : 0 Lokomotiva
Karađorđe 1 : 2 Šumadija
Aranđelovac 2 : 1 Vinča
Borac 4 : 3 Šumadinac