09.06.2013 Miroslav Todorović

Kadetska liga grupa "Morava": Mladost (L) - Sušica 2:1

Meč sa kragujevačkom Sušicom, kadetima Mladosti, bio je eliminacionog karaktera. Pobeda je donosila opstanak, svaki drugi rezultat značio je selidbu u niži rang. Želeli su „plavo-beli“ pobedu i uspeli da je ostvare ali uz velike napore, jer su se gosti predstavili kao vrlo dobra ekipa. Uvodni trenuci susreta protekli su u dominaciji domaćih fudbalera. Već u 10. minutu, Maričić se našao u izglednoj poziciji nakon proigravanja Đokića, međutim njegov udarac sa petnaestak metara zaustavlja prečka. U 26. minutu Đokić je pokušao sa distance ali je golman Kragujevčana Đorđević odbranio udarac. Svega tri minuta kasnije Lučanci stižu do prednosti. Dosuđen je slobodan udarac, nekih 18 metara od gola Sušice. Dok je Đorđević postavljao živi zid, Đokić koristi taj trenutak i plasira loptu u donji desni ugao za 1-0. Dvanaest minuta pre kraja prvog dela oba tima ostaju sa desetoricom. Zbog koškanja su isključeni Joković kod domaćih i Jelić iz Sušice. Pre isključenja, Joković je načinio prekršaj na 20 metara od svog gola ali je slobodan udarac izveden tek pošto su isključeni fudbaleri napustili teren. Upravo iz tog slobodnog udarca gosti stižu do izjednačenja. Strelac – Gogić u 35. minutu. Do isteka prvog poluvremena beležimo još jednu šansu u režiji igrača u plavoj opremi. Božić se našao oči u oči sa „jedinicom“ Sušice ali je pokušaj loba završio iznad prečke, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Detalj iz prvog poluvremena

Nastavak je doneo veliki pritisak domaćih. Najpre je agilni Maričić dobro tukao sa ivice kaznenog prostora u 54. minutu a zatim je i Stojković, četiri minuta kasnije, pokušao glavom nakon kornera, međutim mreža gostiju se nije zatresla. Ključni detalj dogodio se u 62. minutu, kada je dosuđen kazneni udarac za Mladost. Siguran realizator biva Maričić i dovodi svoj tim do prednosti. Posle drugog pogotka Lučanci su zaigrali dosta rasterećenije, pa je bilo još povoljnih situacija za gol. Na isteku 66. minuta Božić je pokušao glavom sa peterca, no lopta odlazi preko gola. Ista meta, isto odstojanje i desetak minuta kasnije, kada Đokić biva neprecizan. Poslednju priliku za promenu rezultata ne koristi upravo Đokić, koji iz slobodnog udarca, sa ivice šesnaesterca, pogađa spoljni deo mreže.

*** FK Mladost Lučani (kadeti) – sezona 2012/2013***

Sve u svemu, završena je jedna turbulentna i neizvesna sezona kada su Lučanci u pitanju ali ono što je najvažnije, jeste da je cilj ispunjen opstankom u kadetskoj ligi grupa „Morava“i ako je, tokom takmičenja, takva solucija izgledala gotovo neostvarivo.