PLS: Inđija - Novi Sad 4:2

Duel starih rivala protekao je u zanimljivom nadmetanju. Mladi tim „kanarinaca“ je danas pokazao Inđijskoj publici i pored poraza da ima štofa.

Domaćin meča je bolje otvorio ovaj Vojvođanski derbi. Ređale su se akcije zeleno belog tima, a čak tri puta je u uvodnim minutima Košutić bio u prilici da ugrozi gol Kalajdžića. Tek u četvrtom pokušaju Košutić je strelac, a igrao se tada 24.minut meča. Bila je to duga akcija domaćina uz pregršt dodavanja, a Košutić je iz neposredne blizine savladao nemoćnog golmana gostiju.

U nastavku je ovaj igrač ponovo imao najzreliju priliku posle slične akcije svog tima, ali je ovog puta Kalajdžić loptu skrenuo u korner. Od tada domaćin spušta nivo svoje igre, pomalo igraju i neozbiljno, a posebno u 34.minutu. Tomčić se poigravao u svom kaznenom prostoru sa Bajićem, izgubio loptu, načinio prekršaj nad igračem novosađana, ali je pištaljka Cicvarića ostala nema. U nastavku akcije, Bajić je izborio korner. Iz kornera, Ako postiže gol glavom, a bio je potpuno sam i zaboravljen od odbrane domaćina i sa pet metara je savladao Milinovića. Do kraja poluvremena bez ikakvih prilika za gol.

Nastavak je počeo sa angaržovanom igrom domaćina. Očite packe trenera domaćina Zorana Govedarice su dale rezultata i za samo 14.minuta igre tri gola u mreži gosta. Goleadu je otvorio Dimitrov sa bele tačke u 48.minutu. Pre toga je Mrđa igrao rukom na loptu u svom kaznenom prostoru, a Cicvarić je na intervenciju Jeremića pokazao na belu tačku.

U 57.minutu je bilo, 3: 1. Košutić je dao svoj drugi gol na meču, a posle sjajne igre Tomanovića, a potom i centaršuta Ivkovića. Dva minuta kasnije i bilo je 4: 1. Dimitrov je po drugi put bio strelac. Bila je to brza polukontra, Košutić je sjajno prodro po levoj strani napada svog tima, odličan centaršut na suprotnu stranu i Dimitrovu nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol.

U nastavku brojne prilike za nove golove domaćina, a propisno se ispromašivao Ivković, koji je danas bio među najboljim pojedincima kluba. Gost ublažava poraz u 65.minutu. Roksa je uposlio Mrđu, a ovaj mladi igrač je znalački istu smestio iza leđa Milinovića.

Do kraja više nije bilo golova iako je bilo novih prilika za Lemajića, Avrića i Ivkovića.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Bojan Cicvarić iz Sevojna, pomoćnici: Pavle Piper iz Čačka, Vladan Jeremić iz Priboja i četvrti sudija: Kiš Robert Čepegi iz Novog Sada. Delegat: Slobodan Simić iz Beograda. Strelci: Košutić u 24’ i 57’, Dimitrov u 49’(penal) i 59’ - Inđija, Ako 35’ i Mrđa 65’ - Novi Sad. Žuti kartoni: Jakovljević (18’), Dimitrov (44’) - Inđija, Vučković (17’), Simić (42’) - Novi Sad.

Inđija: Milonović, Živković, Dukanac, Tomčić, Jakovljević, Tomanović (K), Zelić, Dimitrov, (Maksimović), Košutić (Kordolup), Ivković, Lemajić (Avrić).
Trener: Zoran Govedarica.

Novi Sad: Kalajdžić, Rac, Ako, Petković, Kaurin (Popadić), Vuković (Renić), Bajić (K) (Stojšić), Vučković, Roksa, Simić, Mrđa.
Trener: Mirko Babić.