23.05.2013 S.Blagojević

PLS: Napredak - Banat 3:2

Teže nego se očekivalo lider je savladao žilave Banaćane, kojim je ovaj poraz možda i put u treću ligu. Trener domaćih iskombinovao je tim pa u njemu nije bilo Kokovića, Regana i još nekih, ali domaći su prvi došli do šanse u trećem minutu odbijenu loptu na nekih 25 metara strahovito je ka golu gostujućeg golmana uputio Žarko Udovičić ali je ovaj bravuroѕno odbranio. A onda šok jedna ničija lopta po levoj strani otišla je u aut , čini se da je aut bio za Kruševljane, ali gosti su brzo pored zaspalih Bogdana Miloševića i Dunjića izveli aut usledio je centaršut u srce šesnaesterca a tamo je Ivan Marković rutinski doveo goste u vođstvo. Napredak je zaigrao nešto ofanzivnije pa beležimo dobar udarac kapitena Mirosavljevića posle kornera Duznjića ali lopta ide tik pored stative, potom dve kolosalne šanse Gavrića ali na poluvreme se odlazi sa 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme centaršuta sa leve strane odakle je danas neumorni Udovičić uputio mnoštvo centaršuteva lopta dolazi na penal Bojiću ovaj strahovito šutira , golman je savladan ali Dejan Stanković igrač sa brojem 14 pravi golmansku paradu i brani gol, dovoljno za penal i crveni karton Stankoviću. Kapitemn Mirosavljević kapitenski realizuje najstrožu kaznu za 1: 1. . U 53 minutu ponovo Udovičić probija po levoj strani odlično centrira ali Gavrić opet pored gola, a onda 58. minut danas sjajni Frimpong krade jednu loptu na sredini upošljava Bojića ovaj filigranski do kapitena Mirosavljevića za 2:1. U 61. minutu nova šansa za domaće Gavrić šutira preko gola a čini se imao je bolja rešenja ali bio sebičan. Sledi 78. minut odličan centaršut opet sa leve strane skače kapiten Mirosavljević vraća je poletarcu Bajiću koji je uspešno na poluvremenu zamenio indisponiranog Trujića a ovaj zakucava loptu u mrežu za 3:1. Treba svakako pomenuti i ulazak super talentovanog kruševačkog kadeta Vulića koji u 84. minutu sjajno pronalazi Bajića, ali ovaj ne pogađa mrežu gostiju. I onda 87. minut jedna parabola pada u šesnaesterac Napretka ispred Janičića pada jedan igrač Banata, a danas vrlo slabi sudija Nikolić na iznenađenje svih pokazuje na belu tačku. Anatanasijević šutira penal, ali Krznarić odbija loptu pritrčava Ivan Marković i postavlja  konačnih 3:2 za Kruševljane koji su ovom pobedom i teoretski obezbedili prvo mesto u Prvoj ligi Srbije.

Strelci: 0:1 Marković u 5, 1:1 Mirosavljević u 49, 2:1 Mirosavljević u 58, 3:1 Bajić u 77, 3:2 Marković u 87. minutu. Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 2500. Sudija Nikolić Bojan (Kragujevac) 6. Opomenuti igrači: Bogdan Milošević i Bajić (Napredak) i Vuković i Bogić (Banat). Crveni karton: Dejan Stanković u 49. minutu (Banat). Igrač Utakmice: Nenad Mirosavljević (Napredak).

NAPREDAK: krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 7, 5, Frimpong 7, 5, Janičić 7, Bogdan Milošević 6, 5, Trujić 6, 5 (Bajić 7), Živković 7 (Vulić 7), Mirosavljević 7, 5, Bojić 7, Gavrić 7 (Bošković-).

BANAT: Bajić 7, Vuković 6, Jović 6, Đorđević 6, 5, Hrnjak (Stošković 6, 5 (Bakoš-)), Tripković 7 (Lalević-), Stanković 6, Bogić 6, 5, Marković 7, 5, Antanasijević 7, Stojičić 6, 5.