22.05.2013 A. Daišević

PLS: Sloga - Teleoptik 2:0

Sloga je osvojila bodove spasa i mirnije dočekuje završnicu sezone. Pred sam početak utakmice prava provala oblaka nad Kraljevo uticala je na slabiju posetu na tribinama, ali i otežala igru na terenu Gradskog stadiona. Važnost bodova za oba rivala je uticala da se igra vrlo nervozno,a posle akcije Markovića kada je Božović odbranio, igrao se 6. minut, i sudara vratara Sloge i Georgijevića usledio je petominutni prekid. Golman "belih" je zaradio čalmu na glavi, ali su tada krenule prve varnice među igračima dva tima. Najveću nervozu pokazao je Filip Marković koji je stalno nešto imao da prigovori, kao domaćim fudbalerima, tako i arbitrima. U 27. minutu posle akcije u kojoj je pokušao da simulira prekršaj napadač "optičara" je dobio žuti karton, ali onda je usledio prigovor koji je Mihajlović sankcionisao novim žutim kartonom i isključenjem. Mladi fudbaler Teleoptika nije lako mogao da se pomiri sa takvom odlukom, u jednom trenutku je zbog njegovog ponašanja četvrti arbitar Kocić iz Vlasotinca prekinuo na trenutak meč i tražio konsulatciju sa prvim sudijom Mihajlovićem. Nažalost, to je i obeležilo prvo poluvreme u kome nije viđena ni jedna akcija vredna novinarske beležnice.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali kvalitetnije, borbenije i to je rezultiralo vođstvom. Radosavljević je u 52. minutu filigranski izbacio po levoj strani Milovanovića, usledio je prizeman centaršut, a Nikola Radović je iskosa sa desetak metara pogodio za erupciju radosti na Gradskom stadionu, 1:0 za Slogu. Gosti su bili bezopasni po gol Božovića, dok je Sloga plela mrežu pred golom Janoševića i u 74. minutu Jovanović i Radović su izveli sjajnu akciju, najbolji strelac "belih" "Zmaj" Jovanović je sjajno uposlio kapitena Trnavca i ovom nije bilo teško da sa pet metara loptu ubaci u prazan gol. Tako je stavljena tačka na ovaj ne mnogo kvalitetan meč u kome su fudbaleri Sloge upisali bodove spasa, a to je bilo najvažnije.

Ne bih komentarisao utakmicu, sve što sam imao napisao sam u izjavi koja je od mene tražena posle meča. Domaćinu čestitam na trijumfu, sa ova tri boda oni su ostali prvoligaši – naglasio je posle utakmice Zvonko Živković šef struke Teleoptika.

Veoma nervozno smo ušli u utakmicu, nismo igrali kako sam želeo i kako sam tražio od igrača. Smirili smo se u pauzi i u drugih 45 minuta odigrali strpljivo, iskoristili svoje prilike i zasluženo slavili. Zadovoljan sam, jer nije lako pobediti u dva vezana meča kod kuće, pritom ne primiti gol, a imali smo kadrovskih problema. Veliki je ovo korak ka opstanku, ali nismo još teoretski opstali i zato idemo dalje, spremamo se za Novu Pazovu – nije krio zadovoljstvo zbog devete pobede svog tima ove sezone Neško Milovanović trener Sloge.

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje) 8 Pomoćne sudije: Oliver Petrović (Niš) i Miloš Marković (Blace) 8. Strelci: Radović u 52. i Trnavac u 74. minutu. Žuti kartoni: Milopvanović, Radović, Đorđević (Sloga), Memišević, Marković, Georgijević, Milopvanović, Janković (Teleoptik). Crveni karton: Filip Marković u 27. minutu (Teleoptik). Igrač utakmice: Milutin Trnavac (Sloga).

SLOGA: Božović -, Gobeljić 7, Milovanović 7, Miletić 7, Drašković 7, Radosavljević 7,5, Jovanović 7,5, Anđelković 7 (od 66. minuta Antonijević 7), Trnavac 7,5, Radović 7,5 (od 86. minuta Vulić -), Đorđević 7,5 (od 78. minuta Stanić -).

TELEOPTIK: Janošević 6, Minić 5,5, Memišević 6,5, Pjević 6, Marković -, Georgijević 5,5 (od 69. minuta Ljujić 6), Zonjić 5,5, Milovanović 5,5, Janković 6 (od 57. minuta Džugurdić 5,5), Petrović 5,5, Ivković 6.