24.04.2008 Vuković Dejan

Spartak (S) - Sloga (T) 3:2

Fudbaleri Spartaka nastavljaju sa pobedama u drugom delu prolećnog prvenstva. Današnja pobeda im je četvrta u nizu i trenutno se sa 35 bodova nalaze na 5 mestu Srpske lige grupa Vojvodina. Domaći fudbaleri dobro siu počeli meč u već u četvrtoj minuti susreta preko Veselinova poveli sa 1:0. Gosti su uspeli da uzvrate i poravnaju rezultat u 37 minutu kada je Kalinov uspeo da savlada gol golmana Marjanovića. Međutim izjednačujući gol gostiju nije uspavao Spartak koji  do kraja poluvremena u samo 6 minuta postižu dva gola preko Mijića u 38 i ponovo Veselinova u 44. minutu susreta i na odmor odlaze sa velikom razlikom.
U nastavku susreta gosti uspevaju da smanje vođstvo plavih-golubova golom Zamlakara u 49 minuti. koji je bio najprisebniji u šesnaestercu i iz jedne gužve pred golom pogađa mrežu. Nakon tog gola ekipa Sloga sve karte baca u napad pokušavajući da dođu do izjednačenja ekipa Spartaka se opredelila za brze kontre međutim njihovi napadači nisu znali da iskoriste svoje prilike i čestim lošim dodavanjima i rešenjima dozvolili da meč uđe u rezultatsku neizvesnost do samoga kraja. U poslednjem napadu kod izvođenja kornera čak je i gostujući golman Jorgić utrčao u šesnaesterac domaćina da pomogne svojim napadačima, mešutim nije došlo do promene rezultata i pobedom u 24. kolu Spartak je došao do nova tri boda.

Spartak: Marjanović, Memišević (Moravčić), Davidović, Nimčević, Stisavljević, Papović, Crkvenjakov (Jovanović), Mijić, Veselinov, Opačić i Nikutović
Sloga: Jorgić, Milović, Miljanović (Kiš), Tintor, Zamlakar (Radaković), Vukoje, Džogović, Tomić, Kalinov, Đulić i  Durmiši (Rajević)

Mladost 2 : 2 Tekstilac
Big Bul 2 : 1 Radnički (NP)
Sloven 1 : 0 Palić Koming
Spartak (S) 3 : 2 Sloga
Indjija 5 : 1 Vršac
Proleter 0 : 3 Zlatibor voda