02.05.2013 S. Blagojević

PLS: Napredak - Metalac 2:1

Veliki derbi opravdao je očekivanja sasvim sigurno dve najbolje ekipe lige odigrale su utakmicu sa pregršt šansi i puno tempa na čemu im treba odati poštovanje imajući u vidu teško vreme iako se utakmica igrala pod svetlošću reflektora. Po lidera iz Kruševca počelo je da bolje biti ne može već u trećem minutu Regan odlično pronalazi Udovičića koji se odlično ubacio po levoj strani ovaj idealno centrira na drugu stativu a tamo je miljenik Kruševačke publike Petar Bojić koji desnom nogom zakucava loptu u mrežu. Još se dlanovi kruševačkih navijača nisu ohladili a Gavrić u 5 minutu propušta novu šansu, prima loptu u šesnaestercu gostiju poludesno od gola Pejovića , šutira u prvi ugao ali Pejović brani. U tih prvih desetak minuta Obeng Regan nekoliko puta je sjajnim dubinskim loptama pokušao da uposli napadače Kruševljana iza zadnje linije Metalca ali su štoperi iz Milanovca u poslednjim trenucima skidali te lopte. A onda od 12 do 16 minuta bura pred golom Kruševljana. Najpre jednu dubinsku loptu Udovičić pokušava glavom da vrati golmanu Krznariću ali kratko sjajni Luković stiže pre do lopte šutira ali Krznarić spašava siguran gol i šalje loptu u korner, Udovičić se posle te akcije povredio ukazana mu je pomoć i do kraja utakmice igrao je sa čalmom na glavi može se slobodno reći bez greške. Gosti izvode korner sjajno skače Nikolić i glavom šalje loptu tik pored desnih raklji golmana Krznarića. U 15. minutu posle prekršaja Dunjića i dobijanja žutog kartona za istog loptu na 18 metara namešta opet Nikolić ali lopta kači malo zid i tik preko prečke odlazi u korner. Lopta iz kornera ide na prvu stativu niko ne pazi na Kosića ovaj glavom šalje loptu ka golu ali na gol liniji neko vadi tu loptu praktično iz mreže. Napredak uzvraća u 22. minutu Dunjić se sjajno ubaca po desnoj strani iza leđa odbrane gostiju, Nikola Milošević ga pronalazi ovaj topovski šutira ali pored leve stative golmana gostiju Pejovića. A onda 39. minut korner za goste , posle gužve lopta na 12- 13 metara dolazi di Ivanovića koji je samo 3 minuta pre toga zamenio do tada odličnog Živkovića koji je teren napustio zbog povrede, ovaj topovski šutira ali prečka `spašava Krznarića. Sledi 41. minut Napredak uzvraća preko Trujića ovaj posle solo akcije topovski šutira sa 20 metara ali preko gola. Drugo poluvreme počinje odmah šansama.

U 46. minutu posle prekršaja nad Bojićem Koković šutira topovski i primorava Pejovića da tu loptu boksuje, sledi kontra u 47. minutu iz koje Metalac dobija korner. Sedlar ga izvodi sa desne strane pravo u peterac Napretka niko od Kruševljana ne reaguje lopta dolazi do iznenađenog Nikolića koji je šalje preko gola. Napredak polako preuzima igru Bojić nekoliko puta pokušava da prođe solo akcijama posle jedne takve korner za Napredak na izbijenu loptu natrčava Frimpong i šalje je pored gola Pejovića, potom nova akcija samo minut kasnije Bojić za Gavrića ovaj topovski šutira ali preko gola. Napredak nastavlja sa ofanzivom danas borbeni Trujić uklizava uzima jednu loptu odlično pronalazi Dunjića ali ovaj šutira preko gola. A onda najlepša akcija. U 72. minutu sjajni Bojić se izborio za jednu loptu uputio je ka svom kapitenu Mirosavljeviću ovaj je majstorski propušta Trujiću koji iz izgledne pozicije šutira ali pogađa leve raklje gostujućeg golmana Pejovića. A onda slede 2 minuta za infarkt u 79. minutu igrači Metalca odlično kombinuju pred šesnaestercom Napretka, lopta dolazi do Živadinovića nja nekih 13-14 metara polulevo od golalj Kruševljana, sledi odličan šut koji završava u mreži Kruševljana za 1:1 , čini se ipak da je ta lopta na putu ka golu zakačila Darka Dunjića i promenila smer. Kruševljani kreću sa centra loptu ima Nikola Milošević sjajno pronalazi Bojića na desnoj strani ovaj ulazi sam prema golu dosta iskosa ali manirom rasnog strelca šalje tu loptu u mrežu za novo vođstvo Napretka od 2:1. Do kraja pokušaji Metalca da iѕjednači ali bez uspeha , najpre u 4. minutu nadoknade Koković sjajnom intervencijom otklanja opasnost od svog gola da bi u poslednjem petom minutu nadoknade Napredak propustio još jednu šansu preko kapitena Mirosavljevića koji sjajno šutira ali Pejović brani. Duboko su odahnuli i jedni i drugi kada je naš internacionalac Milorad Mažić odsvirao kraj utakmice, jer igrala su zaista dva najbolja tima lige Kruševljani jer su pobedili a Milanovčani jer su pokazali da su do sad najtvrđi orah koji je gostovao u Kruševcu.

Strelci: 1:0 Bojić u 3, 1:1 Živadinović u 79, 2:1 Bojić u 80. minutu. Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 4000. Sudija Milorad Mažić (Vrbas) 7, 5. Opomenuti igrači: Dunjić(Napredak) i  Liščević, Dopuđ i Krpić (Metalac). IGRAČ UTAKMICE: BOJIĆ PETAR (NAPREDAK).

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 7, 5, Koković 7, 5, Frimpong 7, Nikola Milošević 7, Gavrić 7(Bošković 7), Regan 7, 5(Smiljković-), Mirosavljević 7, Bojić 8, Trujić 7, 5(Jeremić-).

METALAC: Pejović 7, Liščević 7, Dopuđ 7, Nikolić 7, 5, Kontor 7, Luković 7, 5, Živković-(Ivanović 7), Sedlar 7(Krpić 7), Ćirković 7, Živadinović 7, 5, Kosić 7 (Rodić 7).

Na slici: Petar Bojić u akciji