28.04.2013 A. Daišević

PLS: Sloga – Timok 1:2

Zaječarci su zasluženo osvojili ceo plen na stadionu kod Spomen parka. Poraz u Novom Sadu od „fenjeraša“ ostavio je dubok trag kod Sloginih fudbalera, nisu mogli da povežu čestitu akciju,a odsustvo najiskusnijih Trnavca i Radosavljeviće se itekako osetilo. Na drugoj strani puleni Mome Raičevića su strpljivo pleli mrežu i čekali svoj trenutak, ali sve vreme igrajući napadački. U prvih 15 minuta omaleni i danas među najzapaženijima na meču Miloš Stanković bio je nezaustavljiv, ali u završnici svojih solo akcija nije se najbolje snašao, pa je mreža Šejića mirovala. Do vodećeg gola gosti su imali dva pokušaja sa distance, dok je Sloga uglavnom posle dugih lopti i iz prekida pretila, ali bez konkretne šanse. U 18. minutu videli smo odličnu akciju domaćih i pokušaj Gobeljića glavom, ali je Jovanović bio na mestu. U 27. minutu pogrešio je Mladenović, poklonio je loptu Ma.Jankoviću, ovaj oprobao šut koji je Šejić odbranio, ali u nastavku te akcije vratara Sloge matirao je Filipović 0-1. Sloga je u 40. minutu ostala sa deset igrača, jer je Drašković ispred svog šesnaesterca, kao poslednji čovek odbrane, grubo faulirao M. Stankovića. Glođović je ispravno pokazao direktan crveni karton štoperu Sloge koji je u igri proveo samo 13 minuta. U drugom poluvremenu pomenuti M. Stanković je u 47. minutu uputio bombu kao golu Sloge, Šejić je rukom i uz pomoć prečke spasao čist gol. Onda je Sloga preuzela inicijativu,. ali jalovui, bez konkretne akcije. Izgoreli su domaći u želji da preokrenu rezultat i sa igračem manje, ali su stiglo do gola. Igrao se 61. minut, ubačenu loptu je Jovanović prosledio glavom do Anđelkovića koji takođe glavom matira nemoćnog Jovanovića za erupciju oduševljenja 1-1. Činilo se da „beli“ imnaju snage i za potpuni preokret, ali posle jednog skraćenog kornera i lošpeg centaršuta Stanića, usledila je kontra, činilo se da je M. Stanković bio u debelom ofsajdu, arbitri se nisu oglasili,a posle kontakta sa Šejićem dosuđen je jedanasterac za Timok. Siguran sa „bele tačke“ bio je Fičipović, Šejić je besno ispucao loptu ka centru što se nije svidelo Glođeviću pa mu je pokazao put u svlačionicu. Sa osam igrača u polju domaći su pokazali nemoć,a gosti više nisu imali želji da napadnu. Ostaje sporan detalj u samoj završnici kada je u petercu gostiju, u želji da dođe do lopte, oboren Jovanović, da li je to bilo za nasjtrožu kaznu. Bez obzira pobeda Timoka čista kao suza, predstavili su se kao jedan od najboljih timova koji je ove sezone gostovao u Kraljevu.

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Vlado Glođević (Vrbas) 7 Pomoćne sudije: Matija Olajoš Nađ (Subotica) i Branislav Ćaćić (Irig) 7 Strelci: Anđelković u 61. minutu za Slogu, a Filipović u 27 i 75 minutu (iz jedanaesterca) za Timok Žuti kartoni: Šejić, Milovanović, Miletić, Brkić (Sloga), Đoković, Cvetković, M. Janković (Timok) Crveni kartoni: Drašković u 40. minutu i Šejić u 76. minutu (Sloga). Igrač utakmice: Miloš Filipović (Timok).

SLOGA: Šejić 6, Mladenović 5, Milovanović 5, Miletić 5,5, Marušić 5,5, Jovanović 6, Gobeljić 6, Brkić 5 (od 46. minuta Antonijević 6), Anđelković 5,5, Stanić 6, Đorđević – (od 27. minuta Drašković -).

TIMOK: Jovanović 6,5, D. Stanković 6,5, Mi. Janković 6,5, Đoković 6, Kostić 6,5, Novaković 6,5 , Cvetković 7, M. Stanković 8, Ma. Janković 6,5 (od 79. minuta Golubović -), Kaličanin 7,5, Filipović 8 (od 90. minuta Lukić -).