18.04.2013 S.Blagojević

PLS: Napredak - Jedinstvo Putevi 3:0

Derbi je zasluženo pripao lideru a da su strelci Napretka bili malo precizniji i da na golu gostiju danas nije stajao sjajni Saša Mišić, mreža gostiju bi bila puna do vrha. Sam prvih desetak minuta u derbiju bilo je egal u takozvanom ispitivanju snaga ništa se nije desilo , a onda 11 minut Bojić pravi slalom kroz sredinu ulazi u šesnaesterac daje loptu kapitenu Mirosavljeviću ovaj šutira sa 5-6 metara i prva sjajna odbrana Mišića. Zatim sledi 17. minut danas odlični Dunjić probija po desnoj strani idealno centrira ali napadači Napretka na drugoj stativi ne stižu da ubace loptu u mrežu Sledi 19. minut korner za Napredak Dunjić šalje loptu na prvu stativu sjajno skače Trujić ali šalje loptu tik pored stative. Gosti prave prvu šansu u 23. minutu korner sa desne strane putuje na penal neko je odbija i ona pada na 20 metra od gola na nogu Vukmiroviću on gađa sjajnim šutem pod samu prečku ali vije se i golman Krznarić i tu loptu šalje u korner. A onda oduševljenje na stadionu , loptu na centru prima Miloš Bojić kreće ka golu gostiju , pravi pravi slalom kroz odbranu gostiju izlazi sam ispred Mišića i šalje loptu u donji levi ugao golmana gostiju za erupciju na stadionu i vođstvo od 1:0. Napredak napada i dalje u 39. minut Dunjić izvodi korner , na prvu stativu kapiten Mirosavljević sjajno šutira ali mišić brani loptu koju su svi videli u mreži.

Drugo poluvreme počelo je pravom opsadom gola gostiju. Napretkovi igrači sjajno su pritiskali po bokovima pogotovo preko Dunjića i šanse su se ređale kao na traci, 49. minut Dunjić prodire šutira poludesno sa nekih 17-18 metara brani odlično ponovo Mišić, 53. minut prekršaj nad Gavrićem idealno za šut Dunjića ali lopta tik iznad prečke preko gola. , samo minut kasnije Dunjić opet prolazi po desnoj strani lopta duž gol linije prelazi na drugu stativu ali svi napadači Napretka kasne da ubace tu loptu u mrežu. U 58. minutu nova akcija Bojića i Dunjića ali Bojić iz dobre pozicije šutira preko gola. a onda sledi 60. minut Gavrić prima loptu na nekih 20 metara od gola majstorski šutira ali ovog puta prečka neda u gol. Nove akcije Dunjića u 74. i Regana u 75. golman gostiju Mišić osujećuje sjajnim odbranama. A onda 80. minut izbijena dubinska lopta prema kapitenu Mirosavljeviću ovaj se kapitenski prosto rve sa dva štopera gostiju , uzima je i idealno upošljava Bojića koji kreće sam ka golu i matira nemoćnog Mišića za 2:0. Konačnih 3:0 postavlja kapiten Mirosavljević u 86. minutu posle odličnog prodora Dunjića Mirosavnjević iz drugog puta matira Mišića pošto je prvi šut sjajno odbranio. Na kraju treba reći da su gledaoci burno i uz ovacije ispratili fudbalere Napretka za najbolju prolećnu igru.

Strelci: 1:0 Bojić u 34 , 2:0 Bojić u 80, 3:0 Mirosavljeviuć u 86. minutu. Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 4000. Sudija Vlado Glođović (Vrbas) 7. Opomenuti igrači: Mirosavljević i Regan (Napredak) i Brkić, Virić, Petar Jovanović i Planić (Jedinstvo). Igrač utakmice: Miloš Bojić (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7, 5, Udovičić 7, Kokoviuć 7, 5, Janičić 7, 5, Bogdan Milošević 7, Gavrić 7, Regan 7, 5(Petrović-), Mirosavljević 7, 5(Ibrahim Ndaje-), Bojić 8, Trujić 7(Nikola Milošević 7).

JEDINSTVO PUTEVI: Mišić 8, Marjanović 7, Joksimović 6, Brkić 7, Milekić 6, 5, Planić 6, Jovanović 7. Virić 6, 5, Bajić 6(Tošić 6, 5), Arsić 6(Mudrinić-), Vukmirović 7(Simić-).

Na slici: Trener Napretka Nenad Milovanović prezadovoljan igrom svog tima, foto Rade Bradić