U-19 žene: Srbija - Norveška 2:5

Omladinska reprezentacija Srbije (U-19) na startu kvalifikacionog turnira u Norveškoj je napravila malo čudo, ne samo pobedom nad favorizovanom Engleskom koliko činjenicom da su im zabile čak 5 golova. Drugi susret naše fudbalerke su odigrale sa Norveškom, koja je domaćin turnira i spada u elitu Evropskog ženskog fudbala. Umereni optimisti nisu gajili prevelike iluzije da se podvig može ponoviti... Tako je i počelo. U 17. minutu Voltervikova postiže pogodak za Norvešku. Verujem da su mnogi srbijanski navijači sa zebnjom u srcu pomislili na reprezentaciju Mađarske koju su norvežanke pre dva dana naprosto pregazile sa čak 7:0. Tračak nade uliva Aleksandra Savanović, Spartakov "artiljerac", koja u 27. minutu iz slobodnog udarca poravnava rezultat na 1:1. Nade su ubrzo splasnule pošto su Andrea Thun (u 35.) i Voltervikova (u 42.) postigle po jedan pogodak. Na odmor se otišlo rezultatom 1:3 za Norvešku. U drugom poluvremenu norvežanke nastavljaju žestoko i postižu dva pogotka (u 47. i 56. minutu). Rezultat na 2:5 smanjuje Jovana Damnjanović u 79 minutu, ali je očigledno da poraz više ne može da se spreči. Omladinke Srbije su pokazale da mentalno mogu da se nadmeću i sa najjačim reprezentacijama, ali ne mogu da im pariraju na tehničkom, taktičkom i kondicionom planu. Nažalost, FSS nikako da shvati da novac, koji dobija od UEFA za razvoj ženskog fudbala, mora preusmeriti ka klubovima koji "prave" reprezentativke. To je jedini način da ova izuzetno talentovana generacija u dogledno vreme postigne značajniji međunarodni uspeh.