Tri laka boda za Mladost

U 8. kolu Druge rasinske okružne lige "Zapad" sastali su se stari rivali, ekipa Jugovići iz Bogdanja kao domaćin i ekipa Mladost iz Male Drenove kao gost.

Utakmica je u prvom delu susreta izgleda totalno nezanimljiva za navijače i jedne i druge ekipe. Gosti prvi stižu u vođstvo golom Kljaića koji je ove sezone nezaustavljav u dresu Mladosti. Domaćin brzo izjednačuje golm mladog Ž.Milićevića koji na sjajan način lobuje golmana gostiju. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom delu meča gosti prave idealnu izmenu sa klupe ulazi roviti Miletić, koji zauzima poziciju štopera, a mladi Arsić prelazi u napad. U 60. minutu utakmice Arsić ulazi u protivnički šesnaesterac a Milosavljević ga ruši. Glavnom sudiji Đorđeviću nije trebalo puno da odluči i odmah je pokazao najstrožiju kaznu. Sa bele tačke siguran je bio Nikolić, kojem to nije bio jedini pogodak na ovm meču, zatresao je mrežu i u 75. minutu za vođstvo od 1:3. Kako se utakmica polako približavala kraju Kljaić je pokazuje zašto je došao u ekipu Mladosti i po drugi put na meču trese mrežu domaćina za ubedljivih 1:4. Visoki prednost gostiju smanjio je Kostić golom u 85. minutu, a samo dva minuta kasnije dobija direktan crveni karton zbog prigovora sudiji. Arsić stavlja tačku na rezultat ovog meča za konačnih 2:5 prelepim golom u rašlje, u poslednjim trenucima meča.

Bila je ovo teška utakmica za domaću ekipu Jugovići kojoj je ovo treći uzastopni poraz kod kuće, dok se Mladost ovom pobedom probila na peto mesto tabele sa 13 osvojenih bodova. Utakmicu je sudio M.Đorđević sa pomoćnicima M.Dončić i Ž.Nikolić. Ulogu delegata je na profesionalan način odradio S.Aleksić.

Omladinac 2 : 0 Kamenorezac 76
Morava 1 : 1 Stari Trstenik
Sloboda 1948 3 : 3 Rujišnik
Jugovići 2 : 5 Mladost
Vinogradar 0 : 1 Mebit
Gradina 2 : 1 Ribnik