20.10.2024 SPD Radnički

Radnički slavio u Šapcu

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U srpskom derbiju četvrtog kola Regionalne vaterpolo lige, Radnički je slavio na teškom gostovanju ekipi Šapca, rezultatom 11:8.

Baš kao i u prethodnom duelu u Šapcu, Kragujevčani su odigrali odlično u odbrani, pogotovo u prvom poluvremenu, u kom su primili samo dva pogotka. Na samom startu su stekli dva gola prednosti preko Nikole Murišića i Nikole Jakšića (2:0), a do „velikog odmora“ duplirali prednost - 6:2.

Šapčani su u nastavku susreta pokušali da uhvate priključak, golovima bivših igrača Radničkog, Nebojše Toholja i Luke Pljevančića (6:4), ali je to bilo kratkog daha. Radnički je napravio novu seriju od četiri gola, pa je sredinom poslednje deonice imao i najveću prednost od šest golova - 10:4.

Domaćin je do kraja meča uspeo samo da umanji zaostatak, pa je ceo plen otišao u Kragujevac.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Strahinja Rašović, Nikola Jakšić i Nikola Muršić sa po dva gola, koliko i Luka Pljevančić, Aljoša Mačić i Ognjen Stojanović na drugoj strani. Ponovo je sjajan na golu Radničkog bio Radoslav Filipović koji je za tri četvrtine upisao 14 odbrana.

Kragujevčane u petak očekuje još jedno srpsko gostovanje u Regionalnoj ligi, ovoga puta valjevskom Valisu, nakon čega se okreće takmičenju u Ligi šampiona, gostovanjem Dinamu, u Gruziji, 29. oktobra.

Šabac - Radnički 8:11 (1:3, 1:3, 2:2, 4:3)

ŠABAC - "Gradski bazen". Sudije: Putniković i Milović.

Šabac Eliksir: Gavrilović, Novaković, Kovačević, Repanović 1, Lazić, Krug, Barać, Pljevančič 2, Mačić 2, O. Tomić, Stojanović 2, Mićanović, V. Tomić, Toholj 1. Trener: Nemanja Ličanin.

Radnički: Filipović, Rašović 2, Stanojević 1, F. Janković, Gavrilović, Pijetlović 1, Drašović, N. Jakšić 2, Vasić 1, Antić 1, P. Jakšić, Murišić 2, Todorovski, Dadvani 1. Trener: Uroš Stevanović.

Primorac 10 : 13 Solaris
HAVK Mladost 19 : 11 Primorje EB
Šabac Eliksir 8 : 11 SPD Radnički
Valis Vega 9 : 10 BVK Crvena zvezda
Novi Beograd : Jadran m:tel HN
Jadran ST 15 : 12 Jug AO