Još jedna pobeda OFK Kopaonika 1931, savladan Mladi borac iz Sedlara

OFK Kopaonik 1931 vezao je četri utakmice u kojima ne zna za poraz, a danas su ostvarili još jednu pobedu protiv veoma dobre ekipe Mladi borac iz Sedlara. U veoma tvrdoj i pravoj prvenstvenoj utakmici viđena je borba obe tima.

Utakmica je otvorena šansom u 5. minutu kada je Mićunović šutirao snažno ali pored gola. U 11. minutu Vilimonović uzvraća ali njegov šut po zemlji golman Jug lako odbija pa nije bilo opasnosti za goste. Domaćin je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao golom u 33. minutu Mehmedi dugom loptom pronalazi Vukojevića koji loptu šalje pored golmana Juga za 1:0. Na isteku prvog poluvremena u 44. minutu Vukojević asistira Grujiću koji iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu pored golmana za vođstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu u 69. minutu Saša Nikodijević se propisno obrukao kada je iz izgledne šanse šutira pored gola. Imali su gosti šansu u 71. minutu kada Slađan Nikodijević šutira, a golman Nikolić maestralno brani i loptu vadi sa gol linije. U istom minutu Mladi borac postiže gol i smanjuje rezultat na 2:1 a strelac je bio Kostić. Do kraja viđena je jedna sporna situacija kada je domaćin možda ostećen za jedanaesterac. Mladi Jovanović prvi stiže do lopte golman Jug ga ruši a sudija pokazuje samo na korner. Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe.

OFK KOPAONIK 1931 - MLADI BORAC 2:1 (2:0)

Brus-Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Lazar Nikolić (Paraćin) 6,5. Strelci: Vukojević u 33, Grujić u 44. minutu za OFK Kopaonik 1931, Kostić u 71. minutu za Mladi borac. Žuti kratoni: M.Nikolić, Čukuranović, Mitrović, Burgić (OFK Kopaonik 1931), Branković (Mladi borac) Igrač utakmice: Vukojević.

OFK KOPAONIK 1931: I.Nikolić -, Knežević 6,5 (Bučić-), S.Obradović 7, Mehmedi 7,5, M.Nikolić 6 (Jovanović-), Vilimonović 7, Vukojević 7,5, Čukuranović 7, Mitrović 7,5, Grujić 7, Burgić 6,5 (Radojković-).
MLADI BORAC: Jug 6, Branković 6, Milić 6, Gojković 6, Kostić 7, Todorović 6, Saš.Nikodijević 7, Stanojević 6 (Tošić-), Sl.Nikodijević 7,5, Mićunović 7, Stojković 6.