Pregled 11. kola Srpske lige "Zapad"

U okviru 11. kola Srpske lige Zapad postignuti su sledeći rezultati. Na gostovanju u Užicu, ekipa Metalca savladala je Jedinstvo Putevi sa 2:0, zahvaljujući autogolu Bojana Gajića u 32. minutu i pogodku Nikole Veselinovića u 82. minutu. FAP je u Priboju savladao Jošanicu, zahvaljujući golovima Veljka Plazinića i Milana Bojovića, čime su osigurali tri boda rezultatom 2:0. Takovo je ostvarilo minimalnu pobedu nad Loznicom u Gornjem Milanovcu, zahvaljujući ranim pogotkom Luke Maksimovića u 9. minutu.

U Markovcu, Mladi radnik 1926 je sa 3:1 pobedio domaći OFK Napredak, sa dva pogotka Aleksandra Stanisavljevića i jednim Nikole Đorđevića, pogodak za domaće je postigao Nenad Đurđević u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Sloga iz Kraljeva slavila je protiv Budućnosti Krušik 2014 rezultatom 2:0 uz dva pogotka Uroša Brankovića. Utakmica između Lipolista i Reala završena je bez golova, isto kao i duel između Sloge iz Požege i Zlatibora.

Kada je u pitanju meč sa najviše golova, Polet iz Ljubića je u neizvesnoj utakmici savladao Omladinac sa 4:3. Golove za Polet postigli su Marko Mirić, Nikola Tripković, Vladan Pavlović i Lazar Majstorović, dok su golove za Omladinac postigli Igor Savić, Svetozar Nedeljković i Aleksandar Petrović.

Na tabeli vodi FAP sa 29 bodova, dok ga na drugom mestu prati Metalac sa 20 bodova. Loznica i Sloga iz Kraljeva dele treću poziciju sa 19 bodova. Pored toga, borba za opstanak je izuzetno zanimljiva. Real iz Podunavaca i Omladinac iz Zablaća nalaze se u dnu tabele sa 7, odnosno 5 bodova. Sledi uzbudljiv finiš jesenjeg dela sezone sa još mnogo prilika za promene na tabeli, budući da je do kraja ostalo još četiri kola.

Jedinstvo Putevi 0 : 2 Metalac
FAP 2 : 0 Jošanica
Takovo 1 : 0 Loznica
OFK Napredak 1 : 3 Mladi radnik 1926
Sloga (K) 2 : 0 Budućnost Krušik 2014
Lipolist 0 : 0 Real
Sloga (P) 0 : 0 Zlatibor
Polet (Lj) 4 : 3 Omladinac